Den blbec…

Včera byl elementární příklad něčeho, co označuji jako “Den blbec”. Co se mohlo vysypat, se vysypalo, co se mohlo pokazit, se podělalo totálně.

Pak byl večer a s Ditou jsme si měli spravit náladu tím, že vyrazíme na koncert. Dita někde vyšťárala lístky na Struny podzimu, měli jsme jít na Uri Caine ke sv. Anně. Jenže to by nebyl den blbec, abychom si v klidu došli na koncert a celý si ho v pohodě užili.

Zásadní problém byl totiž v adrese – na lístku stálo Zlatá ulice, sv. Anna. Kostel svaté Anny jsem neznal, zato jsem znal Zlatou uličku na Pražském hradě, takže jsme nic neřešili a dorazili jsme na Pražský hrad. Už při vchodu do Zlaté uličky jsem pojal podezření, že Struny podzimu se zřejmě nedočkaly takového ohlasu, jak by pořadatelé chtěli, protože široko daleko nikdo nebyl. Drobný zádrhel vyvstal v momentě, kdy se ukázalo, že ani žádný kostel ve Zlaté uličce není a není ani na soupisu pamětihodností hradu. Do zahájení koncertu zbývalo pět minut.

“Pomůže moderní technika, když nemáme mapu!” pravil jsem hrdě Ditě a vytáhl jsem mobil. V Oskarově WAPu jsem našel mapu, vyplnil jsem Zlatá ulice, Praha a dal vyhledávat. Mobil zahlásil, že požadovanou stránku nelze zobrazit. Proklel jsem Oskara tak mocně, že na call centru vypadl na několik minut systém. Dita, která má v moderní technologie velmi omezenou důvěru, se vesele smála. Sebral jsem jí její mobil s T-Mobile kartou a zavolal říšskou verzi wapu, protože němci v tom budou mít alespoň nějaký ordnung a bude jim to fungovat. Možná funguje, bohužel Dita neměla na telefonu nastavený wap. Naděje, že pomůže moderní technika, splaskla.

V autě jsem našel orientační mapu Prahy, bohužel v ní byly zakresleny jen takové ulice jako magistrála atd. Rozhodli jsme se dorazit do stanice metra a použít zdejší mapu. Hrůzně rozkopanou Hradčanskou jsme minuli a během třiceti vteřin jsme z Hradu dorazili modrým ďáblem na Staroměstskou. Bohužel mapy v metru už nejsou, co bývaly – jsou také spíše orientační. Nakonec Dita Zlatou ulici našla – je kousek od Betlémského náměstí. Než bychom tam dojeli, koncert by už asi končil. I bylo po koncertu…

Všechno zlé je pro něco dobré. Prošli jsme se po Pražském hradu bez turistů (to než nás napadl trik s mapou v metru), prolezli jsme jeho noční zákoutí, viděli Kafkův domek, šli se podívat na Císařskou louku a nakonec jsme zakotvili v pizzerii kousek od Albertova. Tak snad bude dneska lépe…

Poučení: mapa v mobilu je super. Jenže mapa na papíře funguje. A nejvíce funguje, když se díky této povědomosti nespoléháte na elektroniku, ale dopředu zjistíte, kam vůbec máte jít…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

10 komentářů

 • Kdyby jsi suverenne netvrdil,ze jdes na Hrad a rek,ze je to ve Sv.Anne, tak bych te nasmeroval 🙂 Skoda, mohlo to bejt fakt pekny,viz Akabelog.

 • To je zajimavy, ja mel vcera taky Den blbec a pak jsem se vecer bavil s kamoskou pres ICQ a ta mi naprosto nezavisle rekla to samy – ze mela svuj Den blbec. No, vcerejsek byl asi divny pro vic lidi.

 • Tak se sluzbami elektorinickych hracek mam uplne stejne zkusenosti. 🙂
  Nefunguji zasadne ve chvilich, kdy je spech a opravdu to potrebuji.

  Proklad … sedime v kavarne, 2 notebooky na stole a lustime sifru. Potrebujeme zaslat spravne reseni … a … Oskarovo GPRS vypovida sluzbu, rozpada se BT spojeni, T610ka zamrza a musim ji restartovat. Nastvane saham do batohu a vytahuji CDMA modem …. prece bych si nezapomnel vzit i zalozni reseni …. pripojuji k notebooku … vytacim spojeni … a ouha, nefunguje. Doma mam totiz modem pichnuty primo do routeru, zatimco notebook zahadne v mezidobi od doby, kdy jsem jeste pouzival i modem pripojeny primo k notebooku, zahadne zapomnel heslo. 🙁

  Tim lusteni sifry skoncilo, nebot za dalsich 10 minut, nez se podarilo rozchodit GPRS, tak se kvalifikovalo max. moznych na dany den a mi meli smulu.
  Priklad 2, specham … nestiham … rozhoduji se tedy, ze si pres WAP objednam taxi. Inu proklikam se strukturou Wapu … a stranky s taxi nefunguji. Aaargh!! v protisvetle proti zapadajicimu slunci vidim, ze se ulici ke mne blizi auto, ktere ma na strese nezamenitelny predmet na kterem je napsano TAXI.
  Inu mavam mocnymy zamavanimi ruky na carny obrys auta, ktery se ke mne blizi. Auto zpomaluje … a z te fabie, ktera ma na strese napsano autoskola … na mne nechapave kouka ridic i instruktor. :)) Stydim se … neb me sleduje asi 8 lidi z prilehle zastavky autobusu. Autoskola zastavila asi 5 metru za mnou, asi 20 sekund stala a pak nechapave odjela.

  A tak bych mohl pokracovat. :]

 • Kdybych vedel, ze vcera byl den blbec, tak se mi urcite taky neco stane. Skoda, snad priste.

 • Skoda preskoda, takovy krasny koncert to byl – nicmene je mozno napravit jeste dnes ci zitra v Jihlave 😉

 • Já když něco hledám a nejsem si jist, kde to je, tak zavolám na nějakého asistenta a nechám si adrtesu a případně i cestu nadiktovat. Je to sice dražší, ale obvykle rychlejší, než se proklikávat přes WAP. Každopádně každý musí mít nějaký Den Blbec, tak buď rád, že ho máš vybraný. Obvykle nejdou hned za sebou, takže si teťd můžeš myslet, že máš vybráno. 😉

 • Mozna by to chtelo zahodit T-Mobila a Oskar a prejit k Eurotelu 😉 Tam mapy funguji v pohode…

 • to je stejný jako Týnská ulice a Týnská ulička. Jsou vedle sebe a třeba i hodinu chodíš dokola jako blbec…

 • Neodpustím si reklamu, ale vždycky, když zoufalým turistům radím, jak se dostat k hotelu XXX nebo do ulice YYY, říkám si, že ten Palm je k nezaplacení. http://www.pdamapy.cz K mání je dokonce vereze pro Symbian.

 • [9] ty mapy vypadají moc hezky. jen tam nejsou screenshoty pro Symbian, což je škoda. navíc ty mapy stojí dva litry, což je na vyhledání dvou ulic ročně až dost.

  Což zkusit ad-hoc verzi? Zadám si ulici, kterou hledám a mapa mi přijde přes PR SMS?