Další WiFi telefon – Zyxel Prestige 2000W


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


A jsem tu z dalším CeBITovým WiFi telefonem. Jestliže ty předchozí vypouštěly do světa firmy jména u nás neznámého, tomuto modelu neznámost výrobce vyčítat asi nemůžeme – model Prestige 2000W vyrábí firma Zyxel.


Zyxel Prestige 2000WMobil pracuje na bázi 802.11b a podporuje SIP protokol v jeho verzi 2. Pro hlasovou kompresi podporuje G.711 a G.729, do jisté míry podporuje i služby na bázi QoS, v tomto případě DiffServ a ToS – Type of Service.


Telefon lze konfigurovat přes webové rozhraní a vydrží 24 hodin v pohotovosti nebo 4 hodiny hovoru, dodává se s nabíjecím stojánkem.


Co se firmware týká, zatím mi přišel jako nejlepší z WiFi telefonů, vyrovnává se s NAT, může mít jak pevnou IP adresu, tak přidělenou přes DHCP, má paměť na telefonní čísla a samozřejmě LCD displej.


Podrobnosti o Prestige 2000W najdete na stránkách výrobce a vzhledem k tomu, že produkty Zyxelu u nás jsou oficiálně distribuovány, je také docela dobře možné, že se s tímto telefonem setkáme i u nás. Za kolik, to netuším…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.