Marigold.cz » Další VIP Blog (tentokráte Iva Lukačoviče)
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Na internetu se objevil další VIP blog. Narazil jsem na něj docela legračně, protože včera se mne ráno, když jsem seděl v práci a měl největší frmol, ptala Dita přes ICQ, co že mi Ivo Lukačovič dělá reklamu. Samozřejmě jsem vůbec netušil, o co jde, nakonec jsem si zmateně vlezl na titulní stránku Seznamu, jestli tam náhodou někdo z kolegů nekoupil flashový megabanner s nápisem “Patrick je nejlepší” nebo “Když prémiové esemesky, tak jedině z Pipeline, máme povánoční výprodejové ceny, sleva 95%”, jenže nic takového. Až večer, když jsem se podíval do refererů Marigolda, jsem našel nový weblog, z něhož na Marigolda pár lidí dorazilo. A ejhle, je to blog Iva Lukačoviče, zakladatele Seznamu. Zatím má jeden zápis, mnoho čtení nečekejte, sám autor k tomu říká: Frekvence bude nízká, ale snad bude alespoň amplituda vysoká. To už tak u weblogů zaneprázdněných lidí bývá, i když někdy i je samotné překvapí, kolik času si nakonec najdou. Abych vás déle nešponoval, weblog Iva Lukačoviče je zde.

A hned se zastavím u tématu, kterého se Ivo Lukačovič dotknul. I já sám v poslední době sleduji, že čím dál méně sleduji klasické zpravodajské servery a čtu weblogy a stejně tak se mi stále méně líbí balastění článků na odborných webech, kdy pár znaků oficiální zprávy autor obalí nějakou úvahou vycucanou z prstu vteřinovým lepidlem. Příkladem může být nedávné uvedení nových produktů Apple. Kdo nesledoval online přenos (na mobilu to šlo ztěžka), mohl sledovat v češtině online přenos u Maléra – v textovém provedení. Tamtéž našel prakticky okamžitě sumář potřebných informací a dostatek odkazů, kdyby mu to nestačilo. O chvíli později se přidal blog SuperVěci a několik dalších, vzájemně se prolinkovaly trackback linky, aby se mezi nimi čtenář snadno pohyboval. Zde vypíšete články o Apple na weblozích z poslední doby.

Na Technetu měli pětiřádkovou zprávu přebranou z ČTK druhý den (což u nejdůležitější události u jednoho z největších výrobců překvapí), Živě mělo delší článek také druhý den. S tím rozdílem, že autor narozdíl od Maléra Apple nikdy neviděl, naštěstí si toho byl vědom, takže se vyhnul osobním postřehům činěným z mělké vody. Podobně to vypadalo na americkém internetu, snad jen s tím rozdílem, že macoidních autorů jako je Malér tam bylo několik desítek a zasypávali své čtenáře komentáři ještě před oficiálním oznamem Apple.

Na druhou stranu bych z tohoto postřehu ani nevyvozoval nějaký závěr ve stylu “blogy zničí zpravodajské servery”. Nezničí. Vždy tu bude Stádo, které chce předžvýkané informace a které se nepídí po zdroji a po zasvědcenějších a alternativních názorech. Žádný strach.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:31 - Líbil se článek?

komentářů 10

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


10 komentářů »

 1. No, nevím, ale z Malérova zpravodajství jsem pochopil, že na Macworldu nebyl. Čerpal z toho, co psaly zahraniční servery. Potom vyšly články na MůjMac.cz, jehož redaktoři se Macworldu zúčastnili. O tom, že by si nějaký český blogger vyjel na výlet, nevím.

  Comment by Lars — 14.1.2005 @ 9:09

 2. [1] no, spíš bych řekl, že Malér sledoval online videopřenos, takže viděl to, co lidi tam 🙂

  Comment by tangero — 14.1.2005 @ 9:22

 3. [2] ano, bolo to z toho zrejme, podobne sa robia aj textove online reportaze z F1 😉 a je to prijemne, pretoze v oficialnych spravach uz je vsetko inak. U malera som si precital peknu vetu o spolupraci s Motorolou a "ukazuje do publika nejaky telefon" 😉

  Comment by rony — 14.1.2005 @ 10:18

 4. Taky me prijde, ze ten priklad o Apple zpravodajstvi dost pokulhava a je trochu nefer vuci Petrovi Marovi z Mujmac.cz – mrknete na http://www.mujmac.cz/serial203.html… a soudny clovek musi uznat, ze toto zpravodajstvi z MacWorldu je jednoznacne jednickou na tuzemskem trhu. Maler sice ve svem bloku byl pohotovejsi asi o hodinu, ale clanky na MM jsou komplexnejsi a navic obsahuji i zkusenost autora primo s novymi Macy – proste neco, co nelze napsat bez ucasti primo na akci – viz treba http://www.mujmac.cz/art/macexpo/mwe2005-mac-mini.html

  Comment by Jarda — 14.1.2005 @ 11:12

 5. [2] Online prenos letos byl zpozdeni. Maler musel cerpat ze zpravodajstvi zahranicnich serveru – tedy "opisovat" co napsali jinde.

  Comment by Jarda — 14.1.2005 @ 11:13

 6. [4] no, asi je to nefér, jenže já jsem si na serverů MůjMac vůbec nevzpoměl. A to ho samozřejmě znám. Tam někde bude chyba. A bojím se, že moje jen z části – na co je server, když si na něj v případě potřeby nevzpomenete. Nesvědčí to o jeho známosti.

  Comment by tangero — 14.1.2005 @ 11:19

 7. Zpravodajstvi na MujMACu je "jednickou", protoze je to jedine zpravodajstvi. Ja jsem prinesl informace, ktere se daly sehnat na americkych webech, bohuzel primy prenos z keynote nebyl. Delam to zdarma a udelal jsem maximum co v danych podminkach slo.

  Kazdopadne to, co prinesl prvni den po keynote mujmac me osobne dost zklamalo, cekal jsem alespon clanek o mini, ne ze ho vydaj az ve ctvrtek. A to jsou na miste dva lidi, pokud vim, tedy o 100% vic, nez kdyz jsem to delal dva-tri roky zpet ja.

  Pokud porovnate obsahovou cast toho "prenosu" na mem serveru a na MujMACu, tak nemam pocit, ze obsahove neco podstatneho chybi – jsou to hole informace, ne slohove cviceni. Proto jsem doufal, ze MujMAC zvladne nabidnout aspon neco navic, napriklad clanek o mini, take v den po keynote, holt by nevysel o pulnoci ale v prubehu noci.

  Comment by MaLer — 14.1.2005 @ 14:36

 8. [2] On-line prenos nesledoval, protoze nebyl.

  Comment by PJ — 14.1.2005 @ 14:41

 9. Zpravodajstvi na MujMACu je „jednickou“, protoze je to jedine zpravodajstvi. Ja jsem prinesl informace, ktere se daly sehnat na americkych webech, bohuzel primy prenos z note nebyl. Delam to zdarma a udelal jsem peak co v danych podminkach slo..
  ———–
  helengreen

  Comment by IVA Aid — 27.4.2010 @ 7:58

 10. majiteli seznamu,nejdříve vám popřeji hezký nový rok 2014 a pak vám gratuluji k tomu co se vám povedlo.bohužel se vám i něco nepovedlo a sice výběr admina na chatu pod nickem davkli,je to hnus jak dělá seznamu ostudu.jsem připraven co uvádím i doložit a nejsem sám

  Comment by netopiirek — 26.12.2013 @ 6:55

Přidejte komentář