Další anténní zázrak – Flatenna společnosti Tritium

Patrick Zandl · 23. červenec 2004

Takhle v létě se to vyrojí řadou různých zázraků, které miluji. Například v oblasti antén se objevil nový výrobek od společnosti Tritium a jmenuje se Flatenna. Jde o anténu, která se přidělává na klasickou pendrekovou anténu na router, jak vidno na obrázku. A jde o anténu, která vám příjde ve složeném stavu jako vystřihovánka z papíru a vy si ji sestavíte - připomíná mí to staré dobré časy Ábíčka, jestli ještě vychází, mohli by své vystřihovánky inovovat na vystřihovánky antén ;)

Tritium Flatenna

A nyní k těm zázračným specifikacím. Anténa je velmi ostře sektorová s vyzařovacím úhlem kolem 90 stupňů. Pokud se nasadí na pendrek 2 dBI, pak z něj udělá 9 dBI sektorovou anténu. Specifikaci včetně vyzařovacího diagramu najdete zde.

Vtip je samozřejmě v tom, že zadní strana toho papíru je pokovená a odráží tedy signál zhruba jako parabolická anténa do konvertoru - v tomto případě do samotné antény, do pendreku. Takže spíše než o anténu, jde o odražeč - což není podstatné. Fotky včetně fólie najdete zde. Cena antény je 10 liber, zhruba 440 Kč, když ji objednáte od výrobce - ale takovou vystřihovánku si skoro můžete udělat sami... (jestli vás přesvědčila).

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook