D-Link Airspot – hotspot pro veřejný i privátní přístup


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


D-Link se v poslední době hodně snaží, aby bylo vidět, že má slušnou nabídku WiFi techniky. Jeho posledním výstřelkem je zařízení nazývané airspot, typově značené jako D-Link Airspot DSA-3100. Jde o kompletní řešení pro výstavbu hotspotu, tedy box s DHCP konfigurací, evidencí až 250 uživatelů, s podporou POP3, RADIUS, LDAP, možností tvorby vlastní grafiky stránek a také oddělení uživatelů veřejných od firemních firewallem tak, aby síť bylo možno používat jak pro veřejný přístup do internetu, tak pro firemní intranet.


Je to vymyšlené tak, že takový hotspot si koupí třeba restaurace a její návštěvníci fungují bezdrátově a mohou surfovat na netu, zatímco majitel restaurace se svým wifi notebookem může přistupovat i na firemní intranet. Hezké.


Tento airspot umí dokonce omezovat přenosovou kapacitu pro uživatele, najednou na něm může být 50 zalogovaných uživatelů a 10 hostů. Správa je přes webové rozhraní. Cena má být kolem 600 USD, na to, že je to krabice, kterou zapojíte do zástrčky a do ethernetu a máte hotspot, je to fajn. Navíc firma nabízí i hotline, ta u nás ale nebude tak aktuální. Co dodat? Je to hezké řešení, které sice není první, ale je levné (oproti konkurenci) a vypadá schopně. Zdroj: D-Link.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.