CzFree.Net – trocha optiky, trocha drbů

Patrick Zandl · 14. leden 2003

Abych pokračoval v načnuté kauze s CzFree.Net - to je zajímavé, co všechno vyplave na povrch, když se v něčem začne šťourat.

Zajímavý příspěvek v diskusi napsal Tomáš Kapler. Podle jeho tvrzení Zdeněk Deu Janda nezaplatil fakturu za WiFi techniku firmě Anixter. Deu v odpovědi na příspěvek tvrdí, že se již na splácení dohodli a prý šlo o nevyjasněnou pohledávku. No, přečtěte si to sami, doufám že při praní špinavého prádla nevyplave napovrch i nějaká ta mrtvolka. Korunu obchodní praktice nasadil v diskusi na CzFree xChaos, když prohlásil, že nějaké peníze Deuovi dluží a že tedy toto provinění bere na sebe. Blbé na tom je, že Anixter s takovým závěrem asi moc spokojený nebude a že takhle se obchod nedělá. Důležité je vyrovnat dluh a ne hurónsky něco brát na sebe, protože prodávat umí ledaskdo, ale horší je dostat za prodané zboží peníze (i Marigoldova zkušenost :).

Abych na závěr dal k CzFree i něco positivněji laděného, na Root.cz je prima článek o první optické trase v CzFree.Net provedené na bázi Ronja pojítek. Marigold se přizná, že se těší na zařízení OmniLux, optická pojítka v ceně za trasu kolem 500 USD, na trh v USA mají přijít za měsíc a mají dávat až 100 Mbps kapacitu. Na stavbu vlastní Ronji Marigold nemá čas, přitom do vlastní sítě by se mu trocha rychlé optiky místo WiFi hodila... Už aby to bylo.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook