CzFree.Net – trocha optiky, trocha drbů

Abych pokračoval v načnuté kauze s CzFree.Net – to je zajímavé, co všechno vyplave na povrch, když se v něčem začne šťourat.


Zajímavý příspěvek v diskusi napsal Tomáš Kapler. Podle jeho tvrzení Zdeněk Deu Janda nezaplatil fakturu za WiFi techniku firmě Anixter. Deu v odpovědi na příspěvek tvrdí, že se již na splácení dohodli a prý šlo o nevyjasněnou pohledávku. No, přečtěte si to sami, doufám že při praní špinavého prádla nevyplave napovrch i nějaká ta mrtvolka. Korunu obchodní praktice nasadil v diskusi na CzFree xChaos, když prohlásil, že nějaké peníze Deuovi dluží a že tedy toto provinění bere na sebe. Blbé na tom je, že Anixter s takovým závěrem asi moc spokojený nebude a že takhle se obchod nedělá. Důležité je vyrovnat dluh a ne hurónsky něco brát na sebe, protože prodávat umí ledaskdo, ale horší je dostat za prodané zboží peníze (i Marigoldova zkušenost :).


Abych na závěr dal k CzFree i něco positivněji laděného, na Root.cz je prima článek o první optické trase v CzFree.Net provedené na bázi Ronja pojítek. Marigold se přizná, že se těší na zařízení OmniLux, optická pojítka v ceně za trasu kolem 500 USD, na trh v USA mají přijít za měsíc a mají dávat až 100 Mbps kapacitu. Na stavbu vlastní Ronji Marigold nemá čas, přitom do vlastní sítě by se mu trocha rychlé optiky místo WiFi hodila… Už aby to bylo.