CzFree Net si Zavináče nevyzdvihnul. Kdo by také měl?


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Včerejší předávání cen Zavináče 2002 mělo dva nepřítomné oceněné – kromě Petra Vochozky (pracovně v zahraničí) si ocenění za Událost roku 2002 nevyzdvihnul ani CzFree Net. Na jednu stranu to bylo škoda, nikdo z přítomných se nedozvěděl, o co vlastně jde. Na stranu druhou to bylo logické – kdo je vlastně CzFree Net? Měl si ocenění vyzdvihnout Zdeněk Deu Janda, iniciátor CzFree? Nebo někdo jiný? Měl někdo ve sdružení rovných říct, že on je První mezi rovnými? Nebo mohl vstát kdokoliv, prohlásit že se svým node je vlastně také CzFree a převzít cenu? Těžko říci – ocenit hnutí, které samo aklamuje rovnost, je problematické, protože cenu vlastně není komu předat.


Byl jsem včera rovněž na pár chvil na LinuxExpo. Kromě toho, že mi unikl smysl akce jsem se alespoň podíval na stánek CzFree Netu – byla tam vidět Ronja od AlphaWave a byl tam přípojný bod, bohužel v přednáškovém sále přes chodbu už signál nebyl. Hezká aktivita, ale spíš by to chtělo něco dojednat na Invex, LinuxExpo je přeci jen dost mrtvé. Také schladím jednu horkou hlavu z diskusního fóra na CzFreeNetu – někdo se tam radoval, že CzFree mělo větší stánek, než Nokia. Aby v tom nebyl spatřován přehnaný symbol, upřesním, že stánek patřil CellNetu, distributorovi (jednomu z mnoha) firmy Nokia – a Nokia sama tu nevystavovala. Neměla proč.


Takže ještě jednou gratuluji. Událost roku po zásluze pro CzFree Net. A otázka je, co s tou cenou…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.