CzFree.Net je tuhý. Naštěstí jenom web


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Jestli jste se v poslední době dívali na web CzFree.Net, museli jste si toho všimnout – je neuvěřitelně pomalý. Důvod je jednoduchý – byl přesunut ze serverovny Casablanky na Anděl a připojen do sítě CzFree.Net. Pokus o tracer route končí na timeoutu, v případě lepším na zajímavé doméně deusystems.com – na velké listování webem CzFree.Netu to není.


Není to ani dobrá reklama na CzFree.Net – jestli je takhle pomalý a nespolehlivý v hlavním stanu, jak rychle to léta lidem na okraji sítě? Komentář Ooka ve fóru: Diky tomu mame sanci videt, jak spolehlive funguje jista cast infrastruktury CZFREE a jedna internetova brana. Nakonec se to (snad) vysvětlilo, prý se dočasně zúžila propustnost sítě…


Deu k tomu nakonec (kritizován za pozdní vyjádření napsal do diskuse: Web server CZFree.Net dostane upgrade na Athlon2000XP/1GB RAM v profi formátu 1U, doufám že změna povede k většímu komfortu prohlížení portálu a zejména mapového systému, který bude rozšířen na celou Českou republiku.


Takže se budeme těšit.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.