Cybersky-TV: P2P pro televizi plus internetový rekordér TV programů

Při svém každotýdenním procházení novinek v P2P aplikacích jsem narazil na zajímavost – Cybersky-TV. Zatím bohužel nejde o hotový software, ten by měl být dostupný až 12.4., to už je ale za chvíli. Tak uvidíme, zda to stihnou, nebo zase posunou.

Ale o co jde: Cybersky-TV je program pro P2P šíření televizního vysílání. Stačí mít tuner v počítači a můžete se stát distributorem TV kanálu, pokud tuner nemáte, můžete TV kanály jen přijímat. Podobně, jako satelitem…

Cybersky-TV je vystavěno na P2P bází a pracuje podobně, jako bittorrent, i když podrobnější popis jsem nikde nenašel. Web Cybersky-TVCybertelly

Online rekordér TV programů

Ta druhá část mne mrzí, že mne nenapadla dříve, už dříve se to dalo (no, stejně bych to neuměl naprogramovat, tak mne to zase tak nemrzí). Jde o Online rekordér TV programů, který funguje po internetu. Přijdete na OnlineTVrecorder.com, registrujete se, dostanete 6 GB prostoru (časem až 60 GB) pro ukládání TV pořadů a pak už si jen přes web nastavíte, kdy se má co nahrávat, jako na videu. Aplikace je zatím v betě a kvůli právním problémům ji smíte používat jen v případě, že jste obyvatel Antiqui, Vanatu nebo PoS (co to je? Pobřeží slonoviny?), registrovat se jde ale normálně, takže spíše takových chyták pro autorskoprávní organizace. Aplikace zřejmě bude fungovat pořádně až ve spojení s fungující sítí Cybersky-TV, zatím se mi nic nahrát nepodařilo, ale vypadá to velkolepě jednoduše a jako super myšlenka. Že bych ještě letos vyhodil klasickou televizi tamtéž, jako analogovou telefonní linku?

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

6 komentářů

 • a má k tomu někdo i přehrávač? Má na mysli asi toto:
  1) sítové úložiště dat (videí v formátech Divx, Xvid, DVD, ….) a to buď lokální anebo vzdálené / viz článek.
  2) přehravač se sítovou kartou, který by uměl "většinu" používaných formátů tak, aby přehrávaní "videa" ze 1) bylo jednoduše spustitelné pomocí dálkového ovladače – prostě jako zapnout VHS video a aby to nebootovalo několik minut, tiché, nepadající a funkční….
  Jasně, existuje KISS (ten prý umí vše výše uvedené, ale http://www.cdr.cz/a/diskuze/3631…), existuje Siemens Gigaset M740 (http://dvbtshop.net/index.php ), Dreambox (http://www.dm7000.cz/ ), ale něco, co by se blížilo jednoduchému (i cenově) přehrávači videa/mp3 k datovému skladišti filmů či hudby není – alespoň jsem nenašel. Jediné co se mohlo blížit je modifikovaný Xbox – provozuje někdo si doma takto audivizuální techniku?
  dík
  david

 • tohle ma d-link ale musi se to koupit jako 2 boxy 1 sitovej HD – UPNP a prehravac mediaLouge

 • Jen tak pro info. Na Strahovske siti funguje takovyto projekt odhadem uz aspon rok.
  Viz. http://tvgrab.sh.cvut.cz/
  Bohuzel pro verejnost to neni.

 • Jo, Xbox + XBMC jedu, je to nářez. Chybí mi k němu už jen to, o čem píše Patrick. 🙂
  Na adrese http://www.xboxmediacenter.de/info_project.htm… najdete co to umí, plus si připočítejte 100 Mb/s ethernet rozhraní Xboxu…

 • No,ale pak je tu dalsi problem s nasim vysokorychlostnim, datove serezanym internetem… Aneb podivejme se na 4 filym a jeden serial a posleze si muzeme poustet pouze video velikosti ikonky v mono zvuku "optimalizovanem" pro 64 kbps.

 • There are several Peer-to-Peer TV initiatives out there to watch free online tv (like Cybersky, Coolstreaming, DTV / Broadcast Machine from Participatory Culture and Kedora)

  These are listed on TV-FREE.org – watch free tv online