ČTÚ se daří organizovat podivný tendr pro mobilní internet


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


ČTÚ mne občas dokáže řádně zkrušit. Jeho poslední tendr na mobilní internet v pásmu 872 MHz je příkladem, jak udělat podivný tendr – tendr, kde jsou našponované termíny. Termíny, kde jediný den rozhoduje. Co je to za tendr, když na složení peněz (=nutné pro vstup do tendru) máte jediný den a vyhlášeno je to den před tím (nakonec po protestech prodlouženo). Většina zpravodajských serverů ani informaci o tendru nestihla vydat, natož aby byla regulérní možnost se přihlásit. Čemu se pak divit, že se ozvývají hlasy, že tendr je na politickou objednávku a vítěz je známý.

Bohužel fakta tomu hodně napovídají. Napsal jsem o tom podrobnější článek na Mobil.cz, kde se pokouším pár fakty probrat a srovnat poslední tendry. Ze srovnání je velmi jasně vidět, že tento je minimálně v časování velmi neobvyklý. Dita mi při korektuře pár výrazů zjemnila, jenže moje otázka zůstává – na co máme nezávislého regulátora, když není nezávislý. A proč dělá tolik chyb, co za poslední rok udělal…

Článek na toto téma najdete též od MaLéra na Lupě.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.