Marigold.cz » ČTÚ přichází s návrhem generální licence pro broadband zařízení
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Abychom byli přesní, jedná se o zařízení pracující ve frekvenčním pásmu 410 – 430 MHz, 450 – 470 MHz a 870 – 876 MHz / 915 – 921 MHz – tato licence je tedy především směrována k stanovení obecných podmínek pro provoz Eurotel CDMA zařízení, nově ale také otevírá možnosti využití na nižších frekvenčních pásmech, kde jsou dosud nepoužívané Tetra licence a kde by bylo možné postavit další broadband přístupovou síť, pokud by se našel mezi výrobci dobrovolník, který by své zařízení frekvenčně posunul.


Generální licence má v tomto případě sloužit k hromadnému schválení zařízení do provozu, nadále tedy bude zařízením stačit, aby vyhovovaly specifikacím licence a mohou být provozovány bez dalšího povolení od ČTÚ, což je důležité pro rychlé a levnější uvádění mobilních terminálů na trh.


Maximální povolený efektivní vyzářený výkon (ERP) pro zařízení pracující s šířkou rádiového kanálu 200 kHz je 10 W a pro zařízení pracující s větší šířkou rádiového kanálu je 1 W. Použití externích antén není povoleno. Stanice nesmějí být provozovány s přídavnými zesilovači vysokofrekvenčního výkonu a s převaděči. Tato generální licence platí do 30. června 2014. To jsou asi obecně nejdůležitější zásady tohoto návrhu generální licence. Návrh GL najdete zde na webu ČTÚ.


Poznámka: jak jsem se tak díval na web GTranu, tak jeho modemy v pásmu 410 – 430 MHz nepracují, ale on se vždy někdo najde.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 9:31 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář