CTIA Wireless 2003, Hotspotzz nabízí hotspoty a Motorola mobil s Linuxem

Patrick Zandl · 14. únor 2003

Dneska nic moc globálně zajímavého. CTIA WIRELESS 2003 (americká konference) bude mít v březnu v náplni i WiFi - jenže já do Ameriky nejezdím, nesnáším tu buzeraci na letišti (a to i když jsem občan EU, to si vážně myslí, že každý touží prchnout do USA?). Takže tam nebudu. V každém případě to bude o bezdrátové bezpečnosti, program je zde.

Další legrácka je od firmy Hotspotzz, která nabízí hotové hotspoty s autorizačním systémem a vším, které si za 500 USD koupíte a můžete klientům Hotspotzz za provizi nabízet připojení k internetu přes vaše připojení. Fajn nápad, to by bylo príma kdyby se s něčím podobným objevil někdo u nás...

A pro linuxáře: Motorola představila svůj chytrý telefon vybavený Linuxem - Motorola A760. Je vybavený i plnou verzí Javy. Je v něm kamera, MP3 přehrávač a spousta dalších věcí, které byste od mobilu s Linuxem čekali. Motorola slibuje, že se neovládá z příkazové řádky, ale přes její firemní nadstavbu. Už se moc těším, až dorazí do ČR. Pak přemluvím Fufa, aby mi do toho telefonu instaloval Apache a budeme provozovat Marigolda mobilně přes GPRS :) Tisková zpráva Motoroly a článek na Mobil.cz.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook