Craig Mathias: Bluetooth is dead

Patrick Zandl · 16. říjen 2003

Na stránkách EE Times publikuje Craig Mathias svůj názor, že bluetooth je mrtvý. Jde o zajímavou polemiku o budoucnosti bluetooth. Mathias se ptá, zda je nějaký důvod, proč používat sluchátka s bluetooth, když drátová jsou levnější a mají lepší zvuk. Ačkoliv na závěr říká, že technologicky bluetooth znamená značný průlom, jeho problém vidí v rychlosti a opožděném nástupu na trh. Článek je zde (via HMed :)

Nejsem takový pesimista. Mnoho výrobků nějaké bezdrátové pojítko potřebuje a WiFi je často robustní a náročná technologie. Zkuste si udělat sluchátka s WiFi - opravdu chcete mixovat přenos audiosignálu s zatížením vaší počítačové sítě? A nejsou případy, kdy by se vám více líbilo pohodlnější byť dražší bezdrátové sluchátko, než kabelové? 

Jenže to jsou subjektivní názory a pocity, které s obchodní stránkou problému nemají nic společného. Fakt je ten, že se zatím prosazuje jednoduchý model: na snadné bezdrátové propojení použijte IrDa a tam kde nestačí, použijte pro bezdrátové propojení kabel. Pokud to fakt má být bezdrátové, zkuste tam narvat WiFi. Ještě jsem snad neviděl PDA, které by nabízelo najednou WiFi i bluetooth bez rozšiřujících karet. Stejně tak notebook. Co je tedy platné, že bluetooth se mi líbí, když se téměř nepoužívá?

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook