Marigold.cz » Craig Mathias: Bluetooth is dead
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Na stránkách EE Times publikuje Craig Mathias svůj názor, že bluetooth je mrtvý. Jde o zajímavou polemiku o budoucnosti bluetooth. Mathias se ptá, zda je nějaký důvod, proč používat sluchátka s bluetooth, když drátová jsou levnější a mají lepší zvuk. Ačkoliv na závěr říká, že technologicky bluetooth znamená značný průlom, jeho problém vidí v rychlosti a opožděném nástupu na trh. Článek je zde (via HMed 🙂


Nejsem takový pesimista. Mnoho výrobků nějaké bezdrátové pojítko potřebuje a WiFi je často robustní a náročná technologie. Zkuste si udělat sluchátka s WiFi – opravdu chcete mixovat přenos audiosignálu s zatížením vaší počítačové sítě? A nejsou případy, kdy by se vám více líbilo pohodlnější byť dražší bezdrátové sluchátko, než kabelové? 


Jenže to jsou subjektivní názory a pocity, které s obchodní stránkou problému nemají nic společného. Fakt je ten, že se zatím prosazuje jednoduchý model: na snadné bezdrátové propojení použijte IrDa a tam kde nestačí, použijte pro bezdrátové propojení kabel. Pokud to fakt má být bezdrátové, zkuste tam narvat WiFi. Ještě jsem snad neviděl PDA, které by nabízelo najednou WiFi i bluetooth bez rozšiřujících karet. Stejně tak notebook. Co je tedy platné, že bluetooth se mi líbí, když se téměř nepoužívá?

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:43 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář