Corinex nabízí 200 Mb/s po elektrickém vedení


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Corinex až o rychlostech 200 Mb/s

Mám doma adaptéry Corinexu přenášející po elektrickém vedení ethernet až o rychlosti do 14 Mb/s a jsem s nimi spokojen. Nyní přichází Corinex s novinkou, adaptéry pro rychlosti až 200 Mb/s podporujícími nový standard UPA. Jmenují se Corinex AV Powerline Ethernet Adapter.

Zde jsou stránky výrobce. Ale upgradovat zatím nebudu (a navíc se u nás ještě neprodávají), cena mi také není dosud známa.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

8 komentářů

 • Na strance Corinexu
  http://www.corinex.com/web/docx.nsf/w/A7C6AD25AD2E2CEBC1256EDF004756E3
  je uveden cesky distributor
  Garentia Holding CZ, a.s.
  Havlovska 12
  160 00 Praha 6
  Czech Republic
  Tel.: +420 233 324 337
  Fax: +420 233 322 176
  http://www.power-net.cz/
  Maji tam uvedeny jen ten 14Mbps Powerline, cena $98.
  Taky maji Corinex Wireless to Powerline Access Point
  za $136, mate s tim nekdo zkusenosti?
  A do tretice Corinex Powerline ROUTER $128.
  Zrovna uvazuju o tom, jak propojit nekolik ne prilis vzdalenych budov ethernetem a v nich ho rozvest s minimalnimi naklady. Jestli tohle funguje, tak kabely uz tam polozili elektrikari.
  J;-))
  J;-)

 • Mám za to, že v našich podmínkách je tohle jen záležitost sítích v domácnostech (kde za tu cenu pro změnu trochu ztrácí smysl), protože se signál imho nedostane přes hodiny…

 • [2] Na druhou stranu pokud budete potřebovat např. v rodinném domku protáhnout síť z prvního patra do přízemí bez sekání zdí, mohlo by se to docela hodit.

 • [1] Funguje to docela dobre, pokud jses na jedne fazi, vzdalenost neni vetsi nez nejakych 80 m a nemas tam moc pocitacu (max je tak 5)

 • [3] …samozřejmě, pokud však máš v tom rodinným domku obě dvě patra jištěný jen jedním jističem, což ale dost dobře pochybuju.

 • [6] Do každé rodiny elektrické hodiny!

 • Presne tak, pres hodiny se to dostane, vleze to i 140m, to mam vyzkouseno. Jinak to pouzivam uz asi 2 roky, co tady Garentia zacala a jsem spokojen. Jen wifi router mel problemy s pripojnim na bezna AP s XI626 kartama. Nezkousel jsem jine. Ale Power na USB v pohode a jede mi to dodnes. 3 zarizeni v siti realna rychlost kolem 6Mbit.