Club Nokia končí s prodejem zvonění, log a java her


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Podle serveru Nordic Wireless Watch končí Nokia s prodejem vyzváněcích tónů, log a java her na svém Club Nokia. Prodej těchto rozšíření Nokia telefonů fungoval na Club Nokia někdy od roku 1999 a to i v ČR, firma ale nikdy neukousla velký podíl z trhu odhadovaného na 1,5-3,5 miliard dolarů za letošní rok. Nokia tvrdí, že Club Nokia se také nikdy neměl stát konkurencí portálům operátorů, spíše byl takovým technologickým demoprojektem, protože v době, kdy vznikal, nic podobného u operátorů neexistovalo.

Podobných projektů na prodej her, log a zvonění je v současné době celá řada a to i na českém trhu. Rozhodnutí firmy Nokia z tohoto trhu odejít se zdá být správné, firmě se nedařilo se svým produktem na trhu prosadit a tak si ponechává pouze obchod s prodejem her pro N-Gage.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře

  • Může mi někdo vysvětlit, na co je Nokia Club vlastně dobrý? Dříve platilo, že telefon v Nokia Clubu bylo možné "opravovat výměnou za nový kus" v případě, že by oprava trvala deší dobu (ideální řešení pro různě "nakopnuté telefony", kterým se za podivných okolností ztřácel signál).

    Nyní bylo možné kupovat aspoň ta zvonění a loga… I když smysl podobných služeb mi poněkud uchází…

    Ale teď? Na co Nokia Club? Přinese mi kromě SPAMu ještě něco?

  • To jsou ale magoři