Cisco představilo Aironet 1100 s 802.11G, Sputnik nový hotspot software


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Další výrobce WiFi techniky se propašoval do zatím elitní skupiny dodavatelů techniky podporující rychlejší 802.11g – a tentokráte je to Cisco. Včera představilo dva produkty, duální A/G Aironet 1200 a a singlebandový Aironet 1100. Oba výrobky podporují WPA a dokonce Advanced Encryption Standard (AES) – jenže Cisco říká, že AES nechá deaktivované do doby, než bude příští rok udělán jeho standard 802.11i. Ceny jsou 899 USD resp 599 USD za singleband verzi, stávající již prodávané B verze Aironetů lze za 149 USD upgradovat. Cisco také má PCI kartu 249 USD a PCMCIA kartu za 169 USD, ty ale budou dostupné až z kraje příštího roku, zatímco nové Aironety jsou v prodeji už nyní.


Sputnik představil verzi dvě svého software pro management hotspotů. Jeho software je určen pro menší sítě, serverová licence pro management a účtování stojí 895 USD a je pro max 20 přístupových bodů, používat lze zatím jen AP od Actiontec. Podrobnosti a zdroj: WifiNetNews.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.