Cisco plánuje telefon s WiFi


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Další telefon dostane WiFi podporu a bude ho vyrábět přímo Cisco. Ale netěšte se – v tomto případě jde o zařízení pro Voice over IP, kde místo ethernetového konektoru bude síťové připojení obstarávat WiFi. Model 7920 tak v Cisco produktové řadě doplní VoIP zařízení 7960, které používá ethernetovou přípojku. Je to jednoduše a prostě určené pro telefonování po internetu… Zdroj: Silicon News.


Spectralink - telefon s WiFiPodobný telefon pro internetovou telefonii s WiFi nabízí firma SpectraLink. Toto „utržené sluchátko“, které pro svoji správnou funkčnost potřebuje WiFi síť a také VoIP server, přes nějž jsou hovory směřovány do telefonní sítě nebo na další podobná zařízení, vidíte na obrázku.


Mnoho expertů ale upozorňuje, že WiFi chybí podstatné věci pro VoIP – tedy QoS, kontrola kvality služby zaručující, že hovor nebude rušen výpadky v rychlosti datového toku. Co se dá dělat, je to sexy, je to zajímavé a WiFi stejně nedosahuje tak daleko, aby to mohlo pár uživatelů těchto sluchátek přetěžovat…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.