Marigold.cz » Cisco plánuje telefon s WiFi
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Další telefon dostane WiFi podporu a bude ho vyrábět přímo Cisco. Ale netěšte se – v tomto případě jde o zařízení pro Voice over IP, kde místo ethernetového konektoru bude síťové připojení obstarávat WiFi. Model 7920 tak v Cisco produktové řadě doplní VoIP zařízení 7960, které používá ethernetovou přípojku. Je to jednoduše a prostě určené pro telefonování po internetu… Zdroj: Silicon News.


Spectralink - telefon s WiFiPodobný telefon pro internetovou telefonii s WiFi nabízí firma SpectraLink. Toto „utržené sluchátko“, které pro svoji správnou funkčnost potřebuje WiFi síť a také VoIP server, přes nějž jsou hovory směřovány do telefonní sítě nebo na další podobná zařízení, vidíte na obrázku.


Mnoho expertů ale upozorňuje, že WiFi chybí podstatné věci pro VoIP – tedy QoS, kontrola kvality služby zaručující, že hovor nebude rušen výpadky v rychlosti datového toku. Co se dá dělat, je to sexy, je to zajímavé a WiFi stejně nedosahuje tak daleko, aby to mohlo pár uživatelů těchto sluchátek přetěžovat…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 16:06 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář