Cisco odkoupilo Linksys za 500 mil USD. Máte v Iráku satelitní telefon? Můžete schytat bombu…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Za půl miliardy dolarů v akciích odkoupilo Cisco společnost Linksys (rozumějte správně, kupující je Cisco, prodaný je Linksys), jednoho z významných amerických výrobců WiFi zařízení a domácí síťařiny. Linksys má v nabídce zhruba 70 produktů a má 300 zaměstnanců. Pro Cisco je to důležitý krok směrem k domácím uživatelům, trhu budoucnosti. Pro ně totiž bylo Cisco příliš drahé a složité – zatímco Linksys je jimi oblíbená značka. Dobrý krok, podrobnosti na News.Com.


Další zajímavá informace spíše z nevážného soudku (pro nás) je o tom, že v Iráku je drobný problém se satelitními telefony. Americká armáda si může signál satelitního telefonu vyložit jako označení, kde má bombardovat. Iráčany tenhle problém tolik nezneklidňuje, protože satelitní telefony příliš nevlastní, zato americké novináře to trápí. Více na MSNBC. Podle ceníků mobilních operátorů naštěstí není tato služba lokalizace účtována…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.