Cisco – Linksys nakupují Sipuru a chystají WiFi telefon


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Dceřiná společnost Cisca firma Linksys kupuje Sipuru, známého výrobce adaptérů pro VoIP. Transakce je ve výši 68 milionů dolarů a bude vyplacena částečně v hotovosti, částečně v opcích. Cisco následně prohlásilo, že Sipuru kupuje kvůli její výzkumné, ale i zákaznické základně. Nejznámějšími výrobky Sipury byly adaptéry konvertující analogové telefony na IP linky. V průmyslovém měřítku se tyto adaptéry montují do některých routerů, například i k routerům Linksys. (Zdroj)

Pro Linksys je tato akvizice zřejmě velmi důležitá, protože již v minulosti analytici nepříznivě vnímali, že Linksys se ve VoIP angažuje minimálně. Linksys následně prohlásil, že ještě letos přijde na trh s WiFi VoIP telefonem pro domácnosti i firemní použití, ale existovala řada pochybností o tom, že by firma byla schopna tak rychle vyvinout a především odladit něco spolehlivě funkčního. S vývojáři Sipury to jistě půjde lépe.

O adaptérech mezi analogovými linkami a VoIP se říká, že pomalu budou odumírat stejně, jak bude VoIP stále rozšířenějším standardem. Už dnes jsou ethernetové IP telefony docela levné a prodávají se kolem 3000 Kč bez DPH a ceny nadále klesají, jenže takové telefony nevyrábí Linksys ani Cisco, terminály Cisca jsou sice komfortnější, ale také minimálně dvakrát tak drahé.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.