Marigold.cz » Cisco – Linksys nakupují Sipuru a chystají WiFi telefon
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Dceřiná společnost Cisca firma Linksys kupuje Sipuru, známého výrobce adaptérů pro VoIP. Transakce je ve výši 68 milionů dolarů a bude vyplacena částečně v hotovosti, částečně v opcích. Cisco následně prohlásilo, že Sipuru kupuje kvůli její výzkumné, ale i zákaznické základně. Nejznámějšími výrobky Sipury byly adaptéry konvertující analogové telefony na IP linky. V průmyslovém měřítku se tyto adaptéry montují do některých routerů, například i k routerům Linksys. (Zdroj)

Pro Linksys je tato akvizice zřejmě velmi důležitá, protože již v minulosti analytici nepříznivě vnímali, že Linksys se ve VoIP angažuje minimálně. Linksys následně prohlásil, že ještě letos přijde na trh s WiFi VoIP telefonem pro domácnosti i firemní použití, ale existovala řada pochybností o tom, že by firma byla schopna tak rychle vyvinout a především odladit něco spolehlivě funkčního. S vývojáři Sipury to jistě půjde lépe.

O adaptérech mezi analogovými linkami a VoIP se říká, že pomalu budou odumírat stejně, jak bude VoIP stále rozšířenějším standardem. Už dnes jsou ethernetové IP telefony docela levné a prodávají se kolem 3000 Kč bez DPH a ceny nadále klesají, jenže takové telefony nevyrábí Linksys ani Cisco, terminály Cisca jsou sice komfortnější, ale také minimálně dvakrát tak drahé.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 9:10 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář