CGH versus LPD miniprojektory

Patrick Zandl · 31. březen 2005

Na Mobil.cz dneska vyšel můj článek nazvaný Malý mobil, velký obraz (miniprojektory pro mobily okouzlily CeBIT). Původně jsem ho nazval prozajičtěji "Miniprojektory pro mobilní telefony" - už proto, že na CeBITu jsem letos po devíti letech poprvé nebyl a také proto, že se o ty miniprojektory zajímám delší dobu.

O co jde? O projektory co nejmenší velikosti (max jako krabička cigaret), které připojíte k mobilu a oni na zeď nebo stůl promítají filmy, umožňují psát SMS nebo surfovat po webu atd. Dohledal jsem dvě technologie. CGH, Computer Generated Hologram a LPD - Laser Projection Display.

Jednou s tím bude ještě dost legrace. Přeci jenom možnost vyřídit emaily nebo zasurfovat z maličkého mobilu, který promítne obrazovku na zeď mi přijde atraktivní. Jen se bojím, že atraktivní to bude jen pro pár fajnšmekrů a většina lidí se spokojí u mobilu s voláním a se SMS. Na druhou stranu, než se tyhle miniprojektory dostanou z vývoje do výroby (a mají k tomu zatím safra daleko), už tu nějaká generační obměna proběhne...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook