Český Telecom: WiFi připojení děláme trochu nelogicky

Patrick Zandl · 3. červenec 2003

Včera a dnes jsem měl tu čest prověřit po několika měsících osobně rozchozené hotspoty WiFi Českého Telecomu. Ovšemže pouze v Praze a zatím bez KFC, to vyzkouším až dnes.

Výsledek: Český Telecom pro svoje WiFi používá pouze vnitřní přístupové body, tedy body bez externí antény. Tomu také odpovídá pokrytí - jak v prostorách Telepointu, tak v prostorách pump Shell je pokrytí téměř výhradně v budově, nikoliv v jejím okolí. U Telepointů v noci pomůže lepit se na výlohu, naštěstí nepoužívají metalizované sklo ani fólii, čímž by signál neprošel vůbec

Cožpak u Telepointů, tam se dá trochu pochopit, že v jejich okolí se nedá nikde kloudně posadit a tak je možná opravdu lepší vlézt si dovnitř a pod ostřížím dohledem personálu přisednout k stolečku s letáky a připojit se. U pump Shell to ale nechápu už vůbec - místo, abyste v klidu seděli v autě, musíte z auta vylézt a jít do provozovny pumpy. Teprve tam je dostatek signálu se připojit. To ale znamená vypakovat notebook a vzít si všechny věci do provozovny pumpy - tam se modlit, aby tu byl nějaký barový stoleček, kde si můžete stoupnout a slušně pracovat. Proč nebylo možno pokrýt alespoň prostor parkoviště, kde by lidé mohli pracovat v pohodlí svého vozu?

Telecom se hezky naparuje, jak je to od něj pěkné, že prodloužil zdarma nabídku WiFi připojení. Jenže jeho výsledky odpovídají výsledkům placené sítě WIA, kde surfování není zadarmo. Měřeno touto optikou bylo opravdu lepší říci "Téměř nikdo naše WiFi nepoužívá a tak je pro nás levnější dávat to nadále zadarmo, než rešit zpoplatnění...".

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook