Český Telecom třikrát: WiFi, Eurotel a je to svině

Tři zprávičky věnované Českému Telecomu. Především ohlásil rapidní procentuální vzestup uživatelů svého WiFi připojení. Český Telecom zvýšil v červenci celkový počet uživatelů bezdrátového připojení k internetu prostřednictvím technologie WiFi oproti předchozím sedmi měsícům o polovinu na 1400 lidí. Do června se přitom zaregistrovalo 929 klientů.


Druhý zpráva: antimonopolní úřad povolil Českému Telecomu stát se jediným vlastníkem Eurotelu. Ostatně neměl důvod, proč odkup Eurotelu neschválit. Doufejme, že se ČTc naučí více od Eurotelu, než opačně. Tisková zpráva zde.


Třetí zpráva je o osobní sviňárně, kterou mi Telecom provedl. V roce 1999 jsme potřebovali vyzkoušet, jak Telecom postupuje při deaktivacích neplatících klientů, v té době byly značné problémy s lidmi, kteří vinou chyb Telecomu dostali obrovské účty a Telecom nátlakem vymáhal jejich placení. A protože jsem stejně chtěl nechat deaktivovat telefon, tak jsme to vyzkoušeli na mojí lince. Telecom ji skutečně po nějaké době neplacení odpojil, zrovna v době, když jsem byl někde pryč, měli jsme skutečná čísla, Telecomu jsem linku doplatil a nechal ji odpojenou. Jenže pak Telecom začal vymáhat poplatky i za dobu, kdy linka už byla jím odpojena. Ty jsem odmítl uhradit. Stížnosti putovali na ČTÚ, ten jednou ve správním řízení dal za pravdu Telecomu (má opravdu v podmínkách, že mu musíte platit, i když vás odpojí) a podruhé, když se právník ptal, co je to za novinky platit za neposkytované služby, žádné rozhodnutí nevyšlo. Telecom nyní věc předal nějaká vymáhačské firmě, která mi poslala dopis, v němž přímo uvádí, že se považuje za oprávněnou vniknout do mého bytu a cokoliv si odnést. Právník se smál – to může jen exekutor, ne banda ukrajinců, kteří pracují pro Telecom. Jenže co s tím? Kvůli tisícovce jít k soudu? Zaplatit desetitisíce do případu s nejistým výsledkem? Nota bene v době, kdy má Telecom inkaso k mému účtu, neb jsem se mezi tím jinde stal jeho klientem? Trávit hodiny u soudu? To se mi nechce. Radši si jen pomyslím, že Český Telecom je stále stejná svině, jakou jí byl vždy. A zaplatím. S tím ostatně Telecom počítá – že vás může brát na hůl a vy se nemůžete moc bránit. Chudáci ti lidé, co museli platit účty v řádu desetitisíců, protože se jim někdo napíchl na linku a Telecom na ně teď posílá své ukrajince, aby to z nich vymlátili…
Ostatně, že to s Telecomem není lehké, se dozvěděl i tento čtenář, který popisuje zkušenost na Mobil.cz. Přeji mu lepší úspěch, než jsem měl já…


Poslední drobnost: V plné přípravě je koncepce podzimní kampaně ADSL, která od září podpoří Českým Telecomem anoncované trojnásobné zrychlení připojení k internetu. Zdroj: M&M

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

2 komentáře

 • Někdo by měl už ZEMŘÍT !!!
  1.
  za to že se tiskne takové obrovské množství (Zkurv…jch ,,Zlatech Stránek" – cožpak to nejde ve větším měřítku v elektonické podobě? ! – myslím že by to bylo ekologičtější!!
  A navíc se v tom lépe hledá!
  Pro Starší lidičky co nepoužívají INTERNET a PC – tak jen pro ty bych pár seznamů vytisknul)

  2.
  Dále by měl rozhodně někdo zemřít!
  – za to že Když nechci aby bylo ZVEŘEJNĚNO! moje jakékoli telefoni cislo – že se za to musí platit!!!
  – (Vzdyt to je do nebe volajicí) – co se týka základní práv a svobod – to to nikoho nepobuřuje?!!! – (to všichni jen držíme hubu a krok")!
  Možná ze v jinech EU statech si lidi nechaj s.át" na hlavu,ale – my!
  Nejde přeci o penize – (je to jen 50Kč) – ale jde o svobodu a osobni informace – neni to jen cislo, ale i adresa!

  3.
  (a konečně za 3. – co stimto tématem moc nesouvisi)
  Někdo by měl rozhodně zemřít!
  – za to že se všichni pitomci radují (v Globálu) z nově narozených dětí –
  Se slovy – ,,čím víc-tím líp" – alespoň tak bude mít kdo vydělávat na důchody ..atd..
  Ale to je kravina! – cím nás bude víc – tím víc lidí pak bude mít ty samý problemy s důchodem!
  A vůbec – větší fronty na cokoliv,míň místa větší civilizační problémi – nemoci , ekologie ,války …atd atd
  Chce to rozumně – tak max.2 detičky a dost!
  – měl bych mít na mysli – především Čínu a Indii !!
  – ale u Nás mě vytočili politici – že chtěji zavést příplatky na porodném! – (ZEMŘÍT , ZEMŘÍT)

  Jinak nas pak zašlápne do hlíny – matička příroda sama – když nedáme pokoj – (budto nejakou další nemocí,nebo se vyhubíme navzájem sami!)

  Ostatně statistiky : na 1 umřetýho clověka – připadaj 2,5 narozený – hezký že jo! – jestli to takhle půjde dál !!!
  Pomáhej nám P.B.

  ……………….

 • Hezky, ted jeste statistiky pro CR: Na jednoho umreleho cloveka pripada 0.6 novorozenete. Take pekne, coz? A kdoze to bude vydelavat na tvuj duchod?