Český Telecom spustil WiFi v KFC, prodloužil bezplatný provoz


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Český Telecom dnes oficiálně oznámil spuštění WiFi v provozovnách KFC (o tom, že vyhrál tendr KFC jsem již dříve psal). Zatím se zprovoznění WiFi týká pěti pražských provozoven KFC, ostatní si musí počkat. Jde o tyto lokality:  • Vinohradská 149, Palác Flóra (to děsivé monstrum na metru Flóra)

  • kino Galaxie (Arkalycká 1, Praha 4)

  • Kaprova 14 (kousek od fildy…)

  • Na poříčí 46 (naproti Bílé labuti)

  • Národní 25 (na Václavském náměstí)

Podle všeho jde pouze o indoor pokrytí, zvěd z okolí Národní hlásí že ven signál neproniká, otestuji to co nejdříve. Důležité také je, že Telecom prodloužil zadarmo provoz svých WiFi spotů, tedy i těch v KFC a to do konce září. Jak bude WiFi oceňovat v říjnu, zatím ani sám Telecom neví, údajně ale bude možné používat post-paid, tedy mít WiFi na telefonním účtě.


Telecom udává 929 registrovaných uživatelů (bez registrace vám WiFi u ČTc nepojede) a zhruba stovku pravidelných uživatelů. Nu, nejsou to moc vysoká čísla – a to je to zadarmo…


KFC tak alespoň v ČR předběhlo McDonalda, který WiFi ve světě již zavádí. U nás je plukovník z Kentucky o krok před kašparem Ronaldem. Gratuluji. Jen si myslím, že zrovna v Kaprovce, věčně to narvané provozovně, bude asi problém, kam si s tím notebookem sednout… ale to už není wifi problém, jinak Telecomu tleskám…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.