Český Telecom hlásí 50 000 uživatelů ADSL

v polovině září (14.9.) se k ADSL přes Český Telecom připojuje přes 50 000 uživatelů. Vzhledem k tomu, že dalším samostatným provozovatelem ADSL je už jen GTS (Praha 1 a 2) ČRa a Nextra Telenor Networks (také jen místně), lze také říci, že služba ADSL v ČR se pohybuje na hranici 51 000 uživatelů celkem.

Telecom si růst služby pochvaluje a říká, že za poslední čtyři měsíce nahonilo ADSL zdvojnásobilo počet klientů. Z grafuje vidět, jak nárůst služby vypadá. (Zdroj: TZ Český Telecom)

Podle Telecomu si 75% lidí, kteří si aktivují ADSL na zkoušku, toto připojení ponechají. Telecom kdysi publikoval různá čísla o počtu ADSL přípojek, které hodlá do konce roku mít – poslední odhad, co jsem viděl, bylo 150 000 přípojek do konce 2004. Sám jsem počátkem roku odhadoval, že když s tím nic neudělají, nebude to přes 60 000. A vida, udělali. Takže kolik ADSL přípojek bude mít Český Telecom do konce roku?

!++5++!

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

9 komentářů

 • dovolil bych si pripomenout, ze Nextra neni samostatnym provozovatelem ADSL, jak pisete, ale ze je to Telenor Networks, dalsi na http://www.telenornetworks.cz

 • skoda, ze se to nesrovna s pocty uzivatelu v czfree.net :-(, to by bylo videt pekne zpozdeni ADSL.

 • není se čemu chlubit. Je úžasné jak takové grafy vypadají když jsou na nich malá čísla. Co takhle to ale zasadit do tohoto grafu http://www.internetprovsechny.cz/graf.php?gid=25… – srovnání s Evropou a světem. Nevím o kolik stouply počty na Slovensku, jestli bychom uz poskočili z předposledního místa alespoň na předpředposlední. Věřím, že Míla Sova zas napíše plamenný článek.

 • tak jsem zapojil na jejich čísla statistické metody pro zjištění trendu a došel jsem k 96 tisícům (optimistický odhad). Po prozkoumání trendů z ostatních států by to pronás ale stále nic neznamenalo, stále bychom byli z nově přistupivších států EU na (před)předposledním místě spolu se Slovenskem a ze všech států EU by za námi bylo ještě Řecko (i když tam se teď kvůli Olympiádě investovalo a data jsou velmi stará).
  Paradoxně více věřím kabelovkám, které mají lepší pozici. UPC teď zrychlilo, což je poslední krok před zavedením nižší ceny. A zavedou-li opravdu nějakou slušnou nabídku za 600 Kč, tak mají šanci držet krok (nezapomínejme, že mají 6x méně vlastníků linek a 2x dražší základní nabídku a přesto mají jen nepatrně menší celkový počet uživatelů). Obávám se ale, že se až příliš bojí migrace existujících zákazníků na nižší nabídku a tak osekané nabídky budou hodně špatné. Mohli by to ale řešit společnou nabídkou s tv programy a proti tomu nemá ČTc zbraň.
  Ovšem může se vše ještě změnit – vždyť když se na ten graf kouknete, tak je krásně vidět zlom v době, kdy Contactel přišel na trh s nabídkou ADSL za 650 Kč a Telecom pak kontroval Expressem. A prostor zde stále ještě je – stačilo by zrušit limit a hned by se rostlo rychleji.

 • No, docela rád bych navýšil (a třeba i ČTc) číslo ADSL uživatelů ale do mé skromné vesničky tato vymoženost ještě nedorazila. Wi-Fi bohužel také v nedohlednu (resp. v nedosažitelnu)a kabelníci televizníci nějak také o tuto perspektivní lokalitu 🙂 nejeví zájem. Ale kdo si počká … ))

 • [5] co je to za vesnici? Kolik má obyvatel a kolik z nich by podle tebe bylo ochotno kupovat nějaké pevné neomezené připojení za řekněme 500 Kč? A je v okolí ještě nějaká další vesnice, která by se mohla pokrývat bezdrátem?

 • Dobry den, prosim o uplne odstraneni nazvu spolecnosti Nextra z nespravneho a zavadejiciho spojeni Nextra Telenor Networks.
  Krome zakladni mylne informace, ze Nextra je samostatnym provozovatelem ADSL, jak jiz upozornil ve svem komentari "ford", jsou Nextra CR a Telenor Networks dve samostatne spolecnosti s ruznym obchodnim zamerenim (Telenor Networks – velkoobchodni poskytovatel, Nextra CR – maloobchodni).
  Dekuji. S pozdravem Hana Bohacova, PR Manager
  Telenor Country Office CR

 • [7] no nevím, já myslím, že je zcela zřejmé, že autor vymazal slovo Nextra na základě podnětu v diskusi a nahradil je názvem Telenor Networks. Když by slovo Nextra zcela vymazal tak
  a) by upravoval historii (Orwell)
  b) by musel vymazat příspěvek který upozorňuje na chybu (což se opět nese s nelibostí), případně by jej tam nechal, pak by ovšem autor příspěvku vypadal jako mamlas (což je nesmysl).
  jinak (nesouvisí s mým názorem), není samozřejmě pravda samostatnost těchto dvou firem, jsou velmi majetkově i personálně svázané (ale na rozdíl od ČTc je jim ke cti, že toho nezneužívají).
  P.S.: včerejší party byla skvělá

 • [7] dobrý den. Já to vím, jen si bohužel místy pletu Telenor, Telenor Networks a Nextru v ohledu rozdělení trhu, uznávám, je to moje chyba.. Opravil jsem to již dříve po Fordově upozornění tak, že jsem Nextru škrtnul, aby bylo zřejmé, že k chybě došlo a zároveň byla opravena.