Český Telecom bude odstřelen do konce 2005

Patrick Zandl · 9. červen 2003

Vladimír Mlynář reportérovi ČTK prozradil, že jeho touhou je prodat Český Telecom do konce roku 2005. Zajímavé je, že MF DNES a i třeba Profit si tuto informaci vyložila tak, že Mlynář tak hodlá učinit dříve, samozřejmě "pokud bude seriózní zájemce o jednání o koupi státního podílu v Telecomu, jsme - vláda a já osobně připraveni na velmi pružná jednání" cituje MF DNES Vladimíra Mlynáře. Ostatně rychlejší privatizaci ČTc lze doporučit - není od věci přemýšlet nad tím, že by se podařila do konce roku 2004 a to za slušných podmínek.

Mlynář také v pátek oznámil, že Gabriel Berdár se ujme pozice generálního ředitele Českého Telecomu po valné hromadě svolané na 13. června 2003. Jsa majitel jedné akcie ČTc se na valnou hromadu vydám a budu informovat.

Nu a nakonec analytici (burzovní) hodnotí nákup Eurotelu Telecomem za velmi dobře načasovaný. Inu, je to tak...

Zajímal jsem se, jak je to se zlatým padákem pro Berdára. Údajně ve smlouvě nemá žádný nadstandardní padák zakotvený a pokud půjde na dlažbu, pak za stejných podmínek jako my všichni, tedy s pětinásobkem gáže. Jinak to bylo u Přemysla Klímy - ten se z Telecomu snáší na padáku v hodnotě 12 milionů Kč a dlužno dodat, že vzhledem k tomu, jak se choval ke konkurentům i trhu, jde spíše o žoldnéřský zlaťák... V tomto případě ani není nutno přát měkké přistání. Na druhou stranu nabývám podezření, že Berdár opravdu chce v Telecomu něco udělat a něco dokázat. Snad mu to naše čacká vláda umožní.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook