Český rozhlas by měl přestat vysílat po internetu

Patrick Zandl · 10. říjen 2005

Vypadá to, že budeme mít další legraci - placení za počítače vybavené internetem a zvukovou kartou, neb tyto umožňují příjem rozhlasu. Toliko tvrdí ČRo.

Řešení je, jako tradičně, když někoho berou roupy, jednoduché: zakázat ČRo, aby vysílal po internetu.

Škoda, že ta nejjednodušší řešení nebývají politicky průchodná...

Proč: Protože lidé ani firmy si nekupují počítače kvůli poslouchání rozhlasu. Znáte někoho, kdo ano? Já ne, vždy to byl vedlejší produkt, tedy možnost. ČRo má zajišťovat rozhlasové vysílání a nikoliv internetové vysílání, pokud tedy na internet dosud dobrovolně něco dával zdarma, nemůže nutit lidi, kteří toho nevyužívají, aby za to platili. Pokud chce vysilání zpoplatnit, nechť tak učiní metodou obvyklou, tedy platbou za to, že skutečně posloucháte. Na internetu je to tak snadné a jsou tu desítky firem, co to umí (nakonec včetně naší).

PS: Jedno rádio ČRo vysílá pouze na internetu a tam uznávám, že ho přes rádio nechytnete. Ale jednak je to pilot pro digitál a druhak zpoplatnění za poslech i tady lze udělat v cuku letu. Jinak si můžete poslechnout mne a Eduarda Ecka z Eurotelu, jak na ČRo Leonardo povídáme o mobilech (není to nic zásadního) :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook