CES Innovations Awards 2004 uděleny

Patrick Zandl · 17. prosinec 2003

Asociace CEA oznámila vítěze cen CES Innovations pro rok 2004, tedy nejinovativnější produkty ve spotřební elektronice (akce je spojena s veletrhem CES).

Doporučuji vám projít si celý seznam vítězů včetně nominací, najde se mezi tím celá řada opravdu zajímavých exponátů a většinu výrobků bych neváhal zařadit na svůj wish list pro nejbližší vánoce.

Já zmíním hlavně ceny věnované komunikační technice, nejdříve si ale ulétnu na systému firmy ArrowVision Fingerprint Identification Doorlock. Viděl jsem to na ITU v Ženevě v praxi a je to moc hezký zámek do dveří ovládaný otiskem prstů. Fungovalo to a vypadalo to moc hezky, hned bych si to pořídil do bytu...

V kategorii Home Networking vyhrál NETGEAR WGT634U 108Mbps Wireless Home Firewall Router/Base Station - docela zaslouženě, u nás se bohužel příliš neprodává. Jde o velmi slušně vybavený širokopásmový směrovač s podporou Super G Atherosu, o které jsem tu nedávno psal :) Domů je to ideální záležitost.

V kategorii Integrated Home Systems vyhrál PlugLan Network Jack firmy Asoka, který je domácím řešením zasíťování po rozvodech elektřiny. Prý je to první HomePlug standardu odpovídající zařízení.

V kategorii Wireless Comunications vyhrál Danger Hiptop ve své barevné verzi. U nás tohle zajímavé PDA dostupné není, prodává se jen v USA.

Presentace oceněných a seznam nominovaných produktů najdete zde.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook