Centrino v Čechách a blouznící Intel, Vivato WiFi switch, Mobil s WiFi od Motoroly a také od TI.

Patrick Zandl · 18. březen 2003

Na serveru Notebooky.cz, části to Technetu, vyšel Bohoušův článek věnovaný příchodu Centrina od Intelu. Už název je pro zběhlého wifistu provokativní: Centrino v Čechách! Po rádiu a mikrovlnné troubě třetí revoluce. Jak by ne - Intel na vcelku neinovativní řešení hodně vsází a ačkoliv je jedinou zásluhou Centrina integrace WLAN do majoritně používaného mobilního řešení, Intel "vkládá do Centrino platformy naděje srovnatelné s vynálezem a následným úspěchem takových zařízení jako je rádio či mikrovlnná trouba." Marketingové kecy a žvásty - není to nic, co byste nákupem PCMCIA karty do stávajícího notebooku nezvládli taky.

Vivato oficiálně představilo svůj dlouho očekávaný WiFi switch s dosahem 4 km outdooru, přitom nabízí celkovou přenosovou rychlost až 33 Mbps ve třech beamech. Cena 13499 USD.

Nextel spolu s Motorolou hodlají představit první mobilní telefon kombinující WiFi a mobilní síť. V danném případě ovšem síť iDEN používanou na americkém kontinentě. Telefon bude na trhu v druhém pololetí. Pro nás není vše ztraceno, mobil také bude podporovat GSM sítě a GPRS. Zdroj: Infoworld.

TI představuje WANDA - koncept design trimodového telefonu. Díky tomuto konceptu vám stačí dodat okolní plasty a klávesničku a můžete prodávat telefon podporující GSM/GPRS, bluetooth a WiFi a najednou jak surfovat na internetu skrze WiFi, tak telefonovat. Koncepty jsou úspěšná záležitost především pro tchajwanské firmy - ty jen konceptový tišťák obalí do líbivého plastu a produkují mobil na úrovni. WiFi a mobily pomal srůstají, nemyslíte?

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook