CDMA450 – Brazílie a Norsko


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Když jsem psal článek o CDMA 450, informoval jsem o tom, že s frekvenčním spektrem 450 MHz se potýká i Norsko, kde ho ke konci letošního roku vrací dobrovolně o rok dříve Telenor. A nyní ho norský regulátor pronajímá za patnáct let za 161 000 dolarů (v přepočtu) firmě Nordisk Mobiltelefon AS, dceřince Advanced Research Sweden AB. Jde o frekvence 453 – 457.5 MHz a 463 – 467.5 MHz, minimem je 30 základnových stanic a pokrytí 16 tisíc čtverečních kilometrů. Nordisk byl jediný zájemce o tyto frekvence a regulátor NPT mu licenci přidělil jako technologicky neutrální. Nordisk už oznámil, že bude stavět CDMA450. Inu, žádná velká rvačka se o frekvence nestrhla, jako u nás 🙂

Nordisk má pokrýt 80-90% Norska a chystá se o tuto licenci zažádat i ve Švédsku.

Zdroj: NPT zpráva.Unstrung.

Další CDMA450 zprávou je postup v Brasílii, kde Lucent a místní regulátor Anatel oznámili, že testování CDMA450 EV-DO sítě bylo úspěšné. Účastnilo se ho 3000 lidí. To bylo všechno, co k tomu Lucent řekl – žádné další informace o komerčním využití nebyly publikovány.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.