CDMA weblog a jiné nóvosti


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Dneska odpoledne budu na konferenci IT Security vykládat o bezpečnosti bezdrátových sítí. Vymyslel jsem epesní scénku na začátek svého vystoupení, kdy pár přítomným jedincům nahackuji mobil s bluetooth, což rozšíří paniku a nebudou u mého projevu chrápat ale bedlivě poslouchat. Nakonec nemám Series60 telefon po ruce a i jsem si řekl, že možná bude lepší nedělat nějaký průšvih, protože je to usedlá konference a na estrádní oživení tam asi nejsou zvyklí…


Za dva týdny budu moderovat na Bezdrátové středě panel věnovaný Mobilním hrám, na to, že jsem přestal takovéto estrády po dlouho době odmítat jsem si toho najednou nabral nějak moc.


Na českém internetu se objevil weblog věnovaný CDMA – ačkoliv používá zkratku Vúčako, tedy Výzkumný Ústav Čarodějnictví a Kouzelnictví. A fakt je o CDMA… dělá ho Kamojedov a na to, že existuje pár dní je tam už docela dost článků, doporučuji zájemcům přečíst je všechny 🙂 Bylo by fajn, kdyby weblog chvíli vydržel…


V práci mi konečně funguje internet – nešel od čtvrtka, kdy jsme vyměnili ISP z neustále padajícího Havela na něco jiného (myslím že Tiscali)  a v pátek už na mne nezbyl router (starý nezvládal asynchronní provoz prý), takže jsem se připojoval přes GPRS… a pracovat tři dny via GPRS, to se s touto metodou připojování k internetu seznámíte více, než je vám libo. Na druhou stranu to opravdu funguje docela slušně, pokud nepotřebujete realtime aplikace (jako traceroute 😉 – na browserní a stahování pošty.


Tož hezký den všem 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.