Marigold.cz » CDMA prakticky zdvojnásobilo datový provoz Eurotelu
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Via VÚČAKO jsem (znovu)objevil zajímavé statistiky o provozu linek jednotlivých ISP propojených přes NIX. Tedy, statistiky jsou jen za provoz skrze NIX peering, tedy korespondují s objemem provozu do serverů na další NIX partnery, zpravidla tedy do českých zdrojů. I tak je v nich možno najít ledasco zajímavého – ISP se snaží odbavovat český provoz přes NIX.

Na této stránce je agregovaný provoz Eurotelu přes NIX a z posledního grafu (toho, co tu vidíme) je vidět provoz na NIX linkách Eurotelu za poslední rok. Zeleně je příchozí provoz, modře provoz odchozí, zpracovalo MRTG.

Eurotel - roční provoz v NIXu

Pokud se podíváme do grafu, vidíme, že počátkem srpna, kdy Eurotel spouštěl CDMA, měl příchozí provoz (přijímaná data, stahování) na úrovni pod 30 Mb/s ve špičce, na konci srpna se pohybuje přes 50 Mb/s (52-55). Pokud se podíváte na odchozí provoz, ten stoupnul tak o třetinu, možná o čtvrtinu. Plyne z toho jednoduchý a nikoliv překvapivý závěr – vyšší rychlost a kvalita připojení lidi ponouká více toto připojení používat a tedy více a více přenášet.

Eurotel je v současné době tak zhruba na třetině provozu UPC a troj-čtyřnásobku provozu T-Mobile  a zatímco tito ISP jsou zhruba ve stabilizované poloze (což, jak víme z branné výchovy je taková, kdy nehrozí poškození vnitřních orgánů), Eurotel roste.

Otázku, kolik získal Eurotel klientů pro CDMA, to jednoznačně zodpovědět nepomůže. Na druhou stranu grafy a aproximace k rychlosti a množství GPRS klientů napovídají, že drb, že Eurotel měl desetitisícího CDMA klienta už v prvních dnech druhého týdne prodeje CDMA, může mít pravdivý základ.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:33 - Líbil se článek?

komentáře 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


3 komentáře »

 1. Jsem zvedav kam az to pojde timhle tempem

  Comment by Tex — 24.8.2004 @ 10:05

 2. do pr……

  Comment by Majkl Džeksn — 26.8.2004 @ 13:54

 3. Rychlost a stabilita je opravdu cool, nicméně externí adresa není a podle slov specialisty eurotelu(hot line) není a nebude ???????
  to je pro tyto rychlosti neakceptovatelné, v místech kde není pokrytí jiným providerem a není jiné možnosti přístupu na internet, by jistě rádo toto spojeni používalo více zákazníku na "servery" v terénu.

  Comment by otoron — 26.8.2004 @ 14:34

Přidejte komentář