Broža už má doma taky WiFi a já zatím píšu WiFi knihu

Patrick Zandl · 13. duben 2003

Dvě zprávičky pro většinu z vás charakteru nevýznamného. Cpressácký boss obsahu Petr Broža píše na Živě o tom, jak si doma nainstaloval bezdrátový router na UPC a hezky se připojuje skrze WiFi. Vítáme do klubu WiFi positivních. Článek najdete zde, nečekejte technický hardcore, je to spíše o tom, že to fakt jde :) Zajímavé je, že se také svěřil do rukou SMC - i já mám doma "esemcéčko", ale ještě bez WiFi a mám na něj připojený access point od iTecu a neustále na něj nadávám, takže ho čeká výměna...ovšem předsevzal jsem si, že výměna bude pouze za peníze vydělané na WiFi :)

Čímž se dostávám k tomu, že málo chuti psát o WiFi mám v poslední době nejenom kvůli práci s Cinetikem, ale také proto, že jsem se uvázal napsat knihu o WiFi. Ještě do pátku to vypadalo jako legrace a mohl jsem cuknout, ale v pátek jsem podepsal smlouvu a odeslal ji poštou, takže to vypadá vážně. Samozřejmě na mne nakladatel ušil pokutu za nedodržení termínu a šibeniční termín jsem si stanovil já sám. Už mám za sebou první stránky, úvod je vždy nejhnusnější psaní knihy, alespoň mi to tak přijde.

Navíc se nemůžu vnitřně shodnout, jak hluboko mám v knize jít do výkladu WiFi standardu - mi to přijde podstatné, nakladatel zase brblá, že by chtěl více vidět praktické věci, jenže já nemůžu popsat stovku stránek o tom, jak se pájí konektor na kabel - a navíc bez teoretického základu se často nedostanete k solidnímu praktickému výsledku. Tak uvidíme, co mi vyškrtají a jak to dopadne :) Už si pomalu šetřete pár stokorun, protože můj praktický poznatek je, že rozsáhlejší materiály na webu nemají moc smysl a například výklad standardu si vyloženě schovávám pro knihu :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook