Boeing a Lufthansa: internet do letadel pokračuje


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Německé Lufthanse se projekt internetu do letadel (Connexion) natolik zalíbil, že do konce roku 2004 chce mít 80 svých letadel (jak Boeingů tak Airbusů) vybavených možností připojení k internetu.


V testovacím provozu byla první a business třída vybavena ethernetovými přípojkami a celé letadlo je pokryto WiFi signálem, v provozu byla tuším dvě letadla na trase do USA. Cena za internet by měla být mezi 25 až 35 USD za let. Zdroj: MWSource.


Ekonomická návratnost systému je podle mne v přímých nákladech zatím v nedohlednu. Podle toho, co se mi podařilo zjistit, bylo maximum dvacet lidí připojených v letadle, řekněme že to půjde na třicet, vynásobte si to cenou a zjistíme, že pro Lufthansu je to spíše a především reklama a odlišnost od low-cost společností. Navíc internetem budou vybaveny pouze trasy pro mezikontinentální lety. Otázka tedy zní, zda poletíte do USA s Lufthansou kvůli internetu za tisícovku, nebo zda sednete to EasyJetu a poletíte tam za polovinu, přičemž budete v letadle maximálně hrát hry (a popíjet vlastní limonádu)…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.