Marigold.cz » Boeing a Lufthansa: internet do letadel pokračuje
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Německé Lufthanse se projekt internetu do letadel (Connexion) natolik zalíbil, že do konce roku 2004 chce mít 80 svých letadel (jak Boeingů tak Airbusů) vybavených možností připojení k internetu.


V testovacím provozu byla první a business třída vybavena ethernetovými přípojkami a celé letadlo je pokryto WiFi signálem, v provozu byla tuším dvě letadla na trase do USA. Cena za internet by měla být mezi 25 až 35 USD za let. Zdroj: MWSource.


Ekonomická návratnost systému je podle mne v přímých nákladech zatím v nedohlednu. Podle toho, co se mi podařilo zjistit, bylo maximum dvacet lidí připojených v letadle, řekněme že to půjde na třicet, vynásobte si to cenou a zjistíme, že pro Lufthansu je to spíše a především reklama a odlišnost od low-cost společností. Navíc internetem budou vybaveny pouze trasy pro mezikontinentální lety. Otázka tedy zní, zda poletíte do USA s Lufthansou kvůli internetu za tisícovku, nebo zda sednete to EasyJetu a poletíte tam za polovinu, přičemž budete v letadle maximálně hrát hry (a popíjet vlastní limonádu)…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 7:36 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář