Boeing a Lufthansa: internet do letadel pokračuje

Německé Lufthanse se projekt internetu do letadel (Connexion) natolik zalíbil, že do konce roku 2004 chce mít 80 svých letadel (jak Boeingů tak Airbusů) vybavených možností připojení k internetu.


V testovacím provozu byla první a business třída vybavena ethernetovými přípojkami a celé letadlo je pokryto WiFi signálem, v provozu byla tuším dvě letadla na trase do USA. Cena za internet by měla být mezi 25 až 35 USD za let. Zdroj: MWSource.


Ekonomická návratnost systému je podle mne v přímých nákladech zatím v nedohlednu. Podle toho, co se mi podařilo zjistit, bylo maximum dvacet lidí připojených v letadle, řekněme že to půjde na třicet, vynásobte si to cenou a zjistíme, že pro Lufthansu je to spíše a především reklama a odlišnost od low-cost společností. Navíc internetem budou vybaveny pouze trasy pro mezikontinentální lety. Otázka tedy zní, zda poletíte do USA s Lufthansou kvůli internetu za tisícovku, nebo zda sednete to EasyJetu a poletíte tam za polovinu, přičemž budete v letadle maximálně hrát hry (a popíjet vlastní limonádu)…