Blogerské novinky: NTS Govera, Antibonusweb, BusinessWeek končící Akabe

Skrzevá Pooh.cz jsem objevil zajímavý weblog NTS Govera věnovaný fiktivní telekomunikační společnosti. Samozřejmě se podle názvu nedá vůbec tušit, jaká společnost to je, zřejmě Telecom nebo Vodafone, ale za počtení to stojí. GTS Novera začala mezi tím uhánět adminástrátory bloguje, aby jí vyzradili, kdo blog píše. Proč, když to není o ní…

Dalším takovým webem je AntiBW blog. Narazil jsem na něj asi tak před měsícem, byl tam jeden článek, teď se to rozjelo více. Autor horuje proti BonusWebu, nějak mu ten web leží hustě v žaludku. Autor je opět anonymní, ovšem na paškál si bere mne nepochopitelné věcí, jako jsou překlepy (které vydává na za gramatické chyby), jichž má sám dost. Skoro to vypadá, jako by to byl jd se svojí populární nenávistí k BW 🙂

Další zajímavou novinkou, tentokráte již neparodickou, je BusinessWeek. Je to spíše zpravodajský server věnovaný kšeftíkům a zajímavostem kolem internetu, mrkněte na to, zda vám sedne, je psaný formou blogu a za pozornost podle mne stojí. Jen se mi nějak plete s tím jiným BusinessWeekem 🙁

Smutnou zprávou je konec aKB@large. Jeden z nejlepších českých weblogů nejdříve zvolnil tempo publikování a pak ohlásil likvidaci. Autor přímo píše: Myslel jsem, že Internet je dost velký a já dost malý na to, abych se v něm pohodlně ztratil, ale neuvědomil jsem si, že i ten velký Internet se skládá z maličkých vesniček. Baba. Sám na to tak často narážím a čert ví, kdy to kvůli stejným problémům budu muset zapíchnout také.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

10 komentářů

 • to by byl zajimavy clanek: zpetny vliv blogovani na zivot blogera.

 • Ahoj.
  Důležité je odpovědět si na otázku: Proč píšu blog? Jestli je to ventil, odreagování se od pracovních problémů, potřeba "dostat to z hlavy" pak člověk de facto skončit nemůže nikdy – svůj "blog" si píšeme stále – v hlavě, v papírovém deníku, při bavení se s kámošema.
  Dalším důvodem může být touha něco změnit, někam něco posunout – potom už se nejedná tolik o blog, ale spíše o časopis či e-noviny. Potom člověk končí možná proto, že vidí svou marnou snahu cokoliv změnit či někam posunout.
  Určitě existují i další důvody proč psát a skončit. Konec aKB@larg mě taky štve, stejně jako by mě štval konec Marigolda (ačkoliv u spousty článků moc nechápu o čem je řeč, ale to je moje chyba).
  Takže asi takhle: Marigolda mi utnul už Sapkowski, nedělej to i Ty! Hezký den.

 • Když jsme u těch anti-blogů, tak bych chtěl sdělit, že mám také blog. Můj blog obsahuje převážně kritiku na Telecom.
  http://donbahno.bloguje.cz

 • Ahoj Patricku,

  >a za pozornost podle mne stojí.
  … díky za chválu. Moc to pro mě znamená a dodává spoustu energie se věnovat psaní. Díky, díky, díky 🙂

  > Jen se mi nějak plete s tím jiným BusinessWeekem 🙁
  … podle komentářů pod příspěvky na BW nejsi jediný. Chystám článek o tomto a chtěl bych nějak tento handicap odstranit. Poněvadž mě to rmoutí.

  Zatím ahoj a díky, že jsi na BW.cz zavítal.

  Pavel Prostřední

 • … jo abych nezapomněl …

  Blahopřeji k dceři. Ať je zdravá.

  Pavel.

 • Všimli jste si, že NTS Govera zmizelo? V pátek jsem to ještě bez problémů četl a dneska je to pryč .. d8-\

 • [5] Nevíte někdo kde by se dal tento blog vyhledat? zkoušel jsem way back machine ale nenašlo mi to.

 • pro vyvraceni domnenky: autorem antibw blogu skutecne nejsem 🙂