Blogeři zase vymysleli kravinu: hon na Černovlásku

Patrick Zandl · 25. listopad 2003

Někdy přemýšlím, co české blogery pořád bere na tom někoho štvát a pronásledovat a proč to ještě vydávají za recesi typu flashmob. FlashMob na Smíchově nedávno skončil držkovou, budiž, bylo to poprvé a ne všechno se vydaří. Pak někdo ukradl design Piximu, budiž, to neni správné a je to třeba říci – a hned se organizovala Google bomba. Chvilku jsem přemýšlel, jak za to může Google, když si vysloužil do baráku bombu, než se ukázalo, že to je takový fórek: postup, který způsobí po vyhledání na Google jména toho postiženého, že to jako první našlo článek o tom, že krade design. Budiž, třikráte budiž, krást se nemá.

No a dneska ve 13 hodin začne hon na Černovlaska.cz. Černovláska – Radka Pilná - je nějaká dívčina, občas vystupující na Nově, jestli to dobře chápu, která blogery namíchla tím, že několikrát smazala nějaký kritický příspěvek ze svého blogu a publikovala články co jí přišly emailem, aniž by ověřila autora. DarkMaster, jehož jsem považoval za rozumnějšího, vyhlásil (První internetový Flash Mob zahájen) že dnes v jednu mají lidi chodit na její web a psát tam příspěvky do diskusí, celou akci nazval První internetový FlashMob, takže z normální pitomosti (nebo taky DDOS útoku na webový server) udělal vznešenou akci. Dovolil bych si ji nazvat píčovinou na entou, protože nemá nic společného s flashmobem a oproti Google bombě dokonce ani s morálním apelem.

Černovláska si může na svém serveru mazat co chce, je to její věc (a server), jak přistupuje k diskusím a komentářům čtenářů. Vystavení emailem došlých děl je sice problematičtější, jenže co s tím – emailem se rozesílá spousta humorných textů, shromažďuje je mnoho serverů a autora určit je velmi problematické, protože se v emailech většinou neposílá. Černovláska, jak jsem tak četl u Artura Denta, odpověděla na upozornění kdo je skutečným autorem, trochu příkřeji, než by měla, nikoliv však sprostě, ale za to svoje dostala v článcích a reakcích. Rozhodně to není důvod pro pořádání honu na Černovlásku a napadání jejího serveru. A nejhorší na tom je, že jediný, kdo se proti celé akci postavil, je Filip Rožánek v příspěvku Dělají české flashmoby buzeranti?. Ostatním se to asi zdá normální. Pardon, ještě Kostěj je proti. Ach jo...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook