Marigold.cz » Blogeři zase vymysleli kravinu: hon na Černovlásku
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Někdy přemýšlím, co české blogery pořád bere na tom někoho štvát a pronásledovat a proč to ještě vydávají za recesi typu flashmob. FlashMob na Smíchově nedávno skončil držkovou, budiž, bylo to poprvé a ne všechno se vydaří. Pak někdo ukradl design Piximu, budiž, to neni správné a je to třeba říci – a hned se organizovala Google bomba. Chvilku jsem přemýšlel, jak za to může Google, když si vysloužil do baráku bombu, než se ukázalo, že to je takový fórek: postup, který způsobí po vyhledání na Google jména toho postiženého, že to jako první našlo článek o tom, že krade design. Budiž, třikráte budiž, krást se nemá.


No a dneska ve 13 hodin začne hon na Černovlaska.cz. Černovláska – Radka Pilná – je nějaká dívčina, občas vystupující na Nově, jestli to dobře chápu, která blogery namíchla tím, že několikrát smazala nějaký kritický příspěvek ze svého blogu a publikovala články co jí přišly emailem, aniž by ověřila autora. DarkMaster, jehož jsem považoval za rozumnějšího, vyhlásil (První internetový Flash Mob zahájen) že dnes v jednu mají lidi chodit na její web a psát tam příspěvky do diskusí, celou akci nazval První internetový FlashMob, takže z normální pitomosti (nebo taky DDOS útoku na webový server) udělal vznešenou akci. Dovolil bych si ji nazvat píčovinou na entou, protože nemá nic společného s flashmobem a oproti Google bombě dokonce ani s morálním apelem.


Černovláska si může na svém serveru mazat co chce, je to její věc (a server), jak přistupuje k diskusím a komentářům čtenářů. Vystavení emailem došlých děl je sice problematičtější, jenže co s tím – emailem se rozesílá spousta humorných textů, shromažďuje je mnoho serverů a autora určit je velmi problematické, protože se v emailech většinou neposílá. Černovláska, jak jsem tak četl u Artura Denta, odpověděla na upozornění kdo je skutečným autorem, trochu příkřeji, než by měla, nikoliv však sprostě, ale za to svoje dostala v článcích a reakcích. Rozhodně to není důvod pro pořádání honu na Černovlásku a napadání jejího serveru. A nejhorší na tom je, že jediný, kdo se proti celé akci postavil, je Filip Rožánek v příspěvku Dělají české flashmoby buzeranti?. Ostatním se to asi zdá normální. Pardon, ještě Kostěj je proti. Ach jo…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 12:46 - Líbil se článek?

komentáře 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno , průměr: 3,00)
Loading...


2 komentáře »

  1. Fahndе nach einer Telefonnummer

    Comment by Www.cheapwebspace.eu — 30.3.2015 @ 21:04

  2. Ich wսerde mich natuerlich seρаrat mit irgendjemanden in Kontаҟt setzen, gibt es
    an diesem Ort eine Mail?

    Comment by www.innovaatioyliopisto.info — 3.4.2015 @ 18:35

Přidejte komentář