Blog od nepřátel blogů aneb Gadgets.cz od Cpressu

Patrick Zandl · 16. květen 2005

Gadgets.cz

Živě si to v minulých dnech rozdalo s weblogy v několika článcích a nyní poté, když čtenářům osvětlilo, jakou žumpou weblogy jsou, rozhodlo se jeden vlastní blog spustit. Jmenuje se Gadgets.cz a je o takových těch hračičkách a zajímavostech. Inu, proč ne.

Gadgets.cz je instalace Drupalu se šablonou inspirovanou klasickými bloggerovskými šablonami, doplněnou o reklamní tagy. Výhoda tohoto přístupu je jasná - snadno a rychle to nainstalujete, teď se rozhodnete, za dvě hodinky to běží. Není mi zcela zřejmý komerční význam tohoto kroku. Gadgetovské hračky se k nám dovážejí jen málo a stejně málo se prodávají, takže inzerce na ně je minimální. V ČR je gadgets stále ještě MP3 přehrávač - jenže těch je nahusto na Živě. Zatím tu běhá reklama na Živé ADSL (což není ADSL bez agregace, ale ADSL prodávané serverem Živě, kdyby vás jméno mělo mást). K tomu druhý banner nese inzerci na Skype sluchátko. Jde o zabírání trhu, nudu v Brně či jen pokus? Považují editoři Živě gadgets za tak vzdálené zaměření Živě, že je bylo třeba osamostatnit, nebo to má hlubší smysl, sledovat, jak se čtenáři zachovají k serveru vedenému profi firmou na způsob blogu?

PS: V komentářích na blog.macich.net Marek Lutonský uvádí, že Gadgets.cz vzniká ve spolupráci s V. Janečkem, autorem Supervěci.cz. Jsem zvědavý, jak se takový server chytne u nás.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook