Běžné T-Mobile SIM karty mi nejdou ve 3G

Do Hannoveru jsem si zapůjčil 3G telefon – Siemens U15. Kromě toho, že na něm neumím nakonfigurovat MMS zprávy (to je ta předělaná Motorola 835) – má to příšerně podrobné nastavování, které bez manálu, co jsem nechal doma, asi jen tak nerozlousknu – jsem na něm hlavně chtěl vyzkoušet německé 3G sítě.


První problém nastal se SIM kartami. Ty, které běžně dává T-Mobile nejsou totiž USIM (tedy 3G kompatibilní), nebo si s nimi telefon pouze nerozumí. Ačkoliv jsem někde četl, že všechny T-Mobile nové SIM karty už jsou USIM. Jediná, která mi funguje a připojí mne do 3G, je moje starší SIM karta, kde jsem si USIM kdysi speciálně vydupal.


Abych vás nešponoval – na výstavišti jsou k zachycení 3G sítě Eplus, O2, Vodafone a T-Mobile Vodafone síť povoluje jen data a T-Mobile buďto nepovoluje telefonování v 3G roamingovým uživatelům, nebo se mu nelíbil dostatek mého kreditu, do ostatních se ani nepřihlásím. Takže jsem nic moc nevyzkoušel 🙁 Jen tak na okraj – Go kartu mi to sluplo jak malinu, ale nepřihlásím se do žádné sítě, nejsou povolené. Ještě si s tím pohraju, ale můj první regulérní 3G telefonát s vlastní SIM se odkládá…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

1 komentář

 • Prosím prosím velmi bych potřeboval pro kámoše nějakej návod na motorolu A 835.
  Pokoušel jsem se tomu porozumět,ale naprosto jsem vyhořel – pravda měl jsem cosi popito a bylo na co se koukat,ale přesto.
  Kdyby to bylo možné pošlete mi alespoň něco.Rád bych mu pomohl.
  Návod se mi zatím nikde nepodařilo stáhnout.
  ladislav.ondracek@eligoas.cz
  děkuji