Bezdrátová Praha a tibetská doga

Noname píše: Musím říct, že tenhle týden byl celkem náročný a můžu si za to z půlky sám, protože když bych neměl neutuchající potřebu řešit problémy jiných, tak bych si ušetřil asi 30 hodin práce.

Naštěstí ale nebyly jen starosti, potkaly mě i dvě radosti. Jednak Sofie už začala chodit a potom – narodily se nám (tedy resp. fence tibetské dogy patřící mým rodičům) štěnata. Je jich sedm, 4 fenky a 3 kluci. Rodiče jsou tibetské dogy – vítězové většiny psích soutěží , kdo se trošku vyzná ve psech tak pochopí co znamená společná sbírka 14× výborných, 7x CAJC, 29× CAC a rCAC, 16x CACIB a rCACIB, 3x BOB, 2x NV a desítky dalších českých i mezidnárodních titulů.

Do poslední chvíle jsme netušili, kolik psů se nám narodí, takže ještě nejsou všechny zabrané, takže kdo má zájem, může se ozvat, kontakty jsou webu tibetské dogy.

Co se týče těch starostí mám samozřejmě na mysli projekt Bezdrátová Praha – jak jste jistě zaznamenali, začali jsme informační antikampaň. Jejím srdcem bylo samozřejmě vytvoření stránek o Bezdrátové Praze, časově nejnáročnějí část byla a stále je komunikace a shánění pražských (zejména WiFi) operátorů. V naší databázi WiFi připojení k Internetu máme okolo šedesátky pražských sítí (mimochodem celkem jich je databázi už téměř 8 stovek!), ovšem na e-mail reagovalo jen asi 10. Mám chuť zkusit udělat test – zaslat na všech 800 kontaktů e-mail ve smyslu „rád bych od vás koupil připojení…“ a všechny nereagující sítě pak z databáze vymazat – alespoň by neubíraly prostor těm, kteří se o své zákazníky a svou síť starají.

Hlavní prací tohoto týdne byla ale ona informační kampaň, jak jsme totiž zaznamenali, existuje stále příliš mnoho lidí, kteří nechápou, že státní peníze by se měly investovat efektivně a jen tam, kde je to potřeba. Občas slyším, že přeci snaha nabídnout veřejnosti přístup k veřejným informacím je chvályhodná. Ano, s tím naprosto souhlasím. Jenže i tato aktivita by měla být dělána efektivně – pro zajímavost, dozvěděl jsem se, že všichni mobilní operátoři, a vím že i mnozí WiFi operátoři nabídli magistrátu, že umožní neplacený přístup na weby státní správy. Zdarma! Praha je s tím poslala do háje. Prostě tady o žádnou dobročinost nejde, jediným účelem projektu Bezdrátová Praha je přihrát kamarádíčkům 272 milionů plus DPH. Jsem Pražák, takže musím proti tomuto projektu protestovat, i kdyby tam nebyl žádný jiný problém. Ať ty peníze raději dají na zlepšení života pro vozíčkáře, výstavbu cyklistických stezek, či snížení kriminality a zhoršení dostupnosti prostituce a drog v centru.

Jenže tenhle projekt má navíc i mnoho dalších problémů, m.j. narušuje hospodářskou soutěž, porušuje podmínky veřejné podpory, realizuje jej firma, která nikdy žádné WiFi nedělala, a co je důležité pro existující sítě – je v takové podobě, že všechny existující sítě zaruší. A to je důvod proč pro to vystupuje sdružení Internet Pro Všechny, které hájí zájmy uživatelů Internetu – takový projektu bude mít ve výsledku značně negativní dopad na připojení k Internetu v Praze.

Takže jsme začali informační kampaň, vzniklo zatím 6 článků a pár dokumentů, články byly zveřejněny nejen na webu Internet Pro Všechny (Co je Bezdrátová PrahaPodstata problému projektu Bezdrátová Praha), ale též na Lupě (Pohádka o rohlíkové ulici) a na Živě (Internet v Praze…).

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

12 komentářů

 • Díky.
  Don Quijote zvítězí. 🙂

 • Už mám labradora, mít velkou zahradu tak bych si jednoho vzal 🙂 jsou super!

 • don quijote bojoval s větrnými mlýny. my bojujem proti turbínám jaderné elektrárny 😉

 • jojo, taky se mi líbí, je to pan Pes, není to nějaký nervově labilní ratlík. Jsou to skvělí hlídači (v tibetu bylo několik psů rozestavěno se stometrovými řetězi okolo celé vesnice a hlídali proti nájezdníkům, vlkům, medvědům atp.), neštěkají zbytečně (a když štěknou, tak jen párkrát hlubokým hlasem, ne takové to protivné vysoké pištění). Nedělají cestičky okolo plotu, vyhlédnou si místo, odkud je přehled přes celou parcelu a tam jsou. Nepelichají a nesmrdí i když zmoknou. Feny hárají jen jednou ročně. Na to jak jsou velcí, tak toho moc nesežerou. Jsou velmi klidní a mají moc rádi děti. Prostě úžasný pes na zahradu. Nejsou to ale takoví mazlíčcti jako třeba právě labradoři, pohlazení mají rádi, páníčky vítají, ale že by dělali aport tak to je neužije (což je ale třeba zejména pro starší lidi dost výhoda). A mimochodem (alespoň ty naše feny) – perfektně chytají myši a hraboše, ty už se naší zahradě vyhýbají obloukem 😉
  Prostě kdyby někdo měl zahradu a milý vztah ke zvířatům tak ať se ozve a přijde se na ně podívat, za to nic nedá. Radeji se prodají za pár tisícovek někomu slušnému, než za desetitisíce nějakým magorům. Tuhle předevčírem někdo volal a místo pozdravu vyhrkl „kolik stojí štěně“ – než takovým lidem, tak to si raději všechny necháme.

 • Jinstě pane ministře, bezdratova Praha bude :DDD

 • A proč to nesměřovat naopak na zlepšení dostupnosti prostituce?
  Pokrytí je vcelku malé, kanály volné…
  Za 272 milionů by to na provoz chvilku vystačilo…

 • K pejskum: Taky jsme meli labradorku a sousedi meli celou smecku tibetanu. Hrozne ji milovali. Furt sedeli u nasi strany plotu a koukali na ni. A ona se vzdycky vyzivala v tom, ze k plotu pekelne rychle vystartovala a zurive na ne stekala. Jinak zastekla jen kdyz se lekla:-D
  Feny tibetsky dogy jsou nadherny a vzneseny, ale proste nejsou tak na mazleni a uz vubec ne do bytu. Na zahradu k baraku opravdu idealni. A hlavne jaky lidi z nich maji respekt. Kdyz se postavili psi prednima tlapama na sousedovic plot a stekali na nekoho na ulici, tak docela dost lidi preslo na druhou stranu:-D Rad bych se ozval, ale zahrada chybi.

  K bezdratovemu internetu v Praze zdarma: Chvalyhodna snaha. Drzim palce. Boj s vetrnymi mlyna to urcite neni. Nenechte se odradit.

  A klidne katalog wi-fi na internetprovsechny.cz zpoplatnete, at si toho firmy vazi a at ma vase sdruzeni nejake penize navic.
  Sam vim, kolik nam z nej prichazelo lidi, kdyz jsem delal pro jedno ISP.

  K Wordpressu na marigoldu: Neslo by trochu zvetsit editacni okno komentare? 5 radku opravdu neni mnoho.

 • tibeťani – škoda, kup zahradu, počkáme se štěnětem 😉

  zpoplatněný katalog – to je zbytečné, můžem ho prodat, už pár několiksettisícových nabídek přišlo 😉 Ale raději uvítáme firmy, které tam budou chtít reklamu. Co nám referovaly slovenské sítě, tak ty které jsou u nás od začátku nám vděčí za 30-50 % svých klientů, v Česku to bude o něco méně, odhadem 20-40 %.

  WordPress – nad editačním oknem komentáře máš tlačítko menší okno |větší okno. Klikni si na „větší“ kolikrát potřebuješ 😉

 • já myslím, že když by ty kurvy podporovaly sami sebe, že by to byla taky nedovolená podpora a konflikt zájmů

 • LOL

 • Mimochodem mám takový dotaz na ty, co četli Pohádku o Rohlíkové ulici (http://bezdratova-praha.cz/pohadka-o-rohlikove-ulici/) – pochopili jste tam vše? Dával jsem tam pár narážek a obávám se, že některé byly až pro příliš velké znalce. Od pár lidí se kterými jsem mluvil jsem vyrozuměl, že byl pro ně problém rozkódovat firmu ZCIZ nebo že nepochopili, kdo je markytánka Blanka Kasá.

 • Pro fandy tibetské dogy – nová galerie 7 štěňat
  http://www.kapler.cz/tibetska-doga/?p=6