Belkin Pre-N (802.11n) Wireless Router


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Společnost Belkin chystá bezdrátový router, který by měl fungovat podle dosud neschválené vysokorychlostní WiFi specifikace 802.11n. Měl by nabízet rychlosti 100-150 Mb/s, samotný Belkin tvrdí, že faktická rychlost / propustnost je oproti standardnímu 802.11g až šestinásobná. Zpětná kompatibilita s 802.11g má být zajištěna.

Belkin Pre-N router

Belkin Pre-N router používá technologii MIMO, tedy víceanténovou technologii. Vysílaný signál je rozdělen do více pomalejších signálů vysílaných jednotlivými anténami, na přijímacím zařízení se signály zase složí do jednoho širokopásmového.

Belkin pre-N výrobk (router a PCMCIA karta) budou stát 180 dolarů a v prodeji mají být od října. Přesnější informace o tom, jak budou fungovat, jak to bude s upgrade na případnou oficiální verzi normy 802.11n atd mi nejsou známy… Zdroj: Forbes.com

Podrobné informace o tom, jak funguje 802.11n zejména z pohledu skladby signálu a využití MIMO technologie najdete na těchto stránkách.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.