Ballmerovo dobrodružství ve WiFi sítích

Patrick Zandl · 24. listopad 2003

Na InfoWorldu jsem našel rozhovor s Microsoft CEO Stevem Ballmerem - rozhovor je obecně věnován jeho (=MS) pohledu na technologie a mimo jiné stojí za přečtení pasáž, kde Ballmer hovoří o WiFi.

Byl jsem tento týden v hotelu v Sun Valley a hotel nenabízel připojení k internetu. Zapnul jsem své PC a XP mi řekly, že je zde dostupná bezdrátová síť. Tak jsem se připojil k někomu zvanému Mountaineer. Ani nevím, co to bylo. Ale přes VPN jsem se připojil do Microsoftu a ono to fungovalo. Nevím, čí připojení jsem používal. Z Billova (=Gatesova) pokoje jsme to neviděli. Zavolal jsem mu a řekl jsem mu ´Přijď do mého pokoje´. A za chvíli už tam byli všichni a připojovali se do internetu v mém pokoji.

Už je to starší, z poloviny roku 2002, ale i tak je to legrační, protože jsem hned na Google objevil celou řadu článků na téma Ballmer je wardriver, když proniká do cizích WiFi sítí. A to si jen připojil notebook do sítě, která evidentně nebyla vůbec zabezpečená. I když představa toho, jak Bill a Steve bootují z druhé partišny na noutbůku Linux a z příkazové řádky zcela suverénně jedou AirSnort a další utility pro prolomení WEP zabezpečení, vůbec nepostrádá na poetičnosti... :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook