Marigold.cz » Ballmerovo dobrodružství ve WiFi sítích
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Na InfoWorldu jsem našel rozhovor s Microsoft CEO Stevem Ballmerem – rozhovor je obecně věnován jeho (=MS) pohledu na technologie a mimo jiné stojí za přečtení pasáž, kde Ballmer hovoří o WiFi.


Byl jsem tento týden v hotelu v Sun Valley a hotel nenabízel připojení k internetu. Zapnul jsem své PC a XP mi řekly, že je zde dostupná bezdrátová síť. Tak jsem se připojil k někomu zvanému Mountaineer. Ani nevím, co to bylo. Ale přes VPN jsem se připojil do Microsoftu a ono to fungovalo. Nevím, čí připojení jsem používal. Z Billova (=Gatesova) pokoje jsme to neviděli. Zavolal jsem mu a řekl jsem mu ´Přijď do mého pokoje´. A za chvíli už tam byli všichni a připojovali se do internetu v mém pokoji.


Už je to starší, z poloviny roku 2002, ale i tak je to legrační, protože jsem hned na Google objevil celou řadu článků na téma Ballmer je wardriver, když proniká do cizích WiFi sítí. A to si jen připojil notebook do sítě, která evidentně nebyla vůbec zabezpečená. I když představa toho, jak Bill a Steve bootují z druhé partišny na noutbůku Linux a z příkazové řádky zcela suverénně jedou AirSnort a další utility pro prolomení WEP zabezpečení, vůbec nepostrádá na poetičnosti… 🙂

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 11:35 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář