Ballmerovo dobrodružství ve WiFi sítích


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na InfoWorldu jsem našel rozhovor s Microsoft CEO Stevem Ballmerem – rozhovor je obecně věnován jeho (=MS) pohledu na technologie a mimo jiné stojí za přečtení pasáž, kde Ballmer hovoří o WiFi.


Byl jsem tento týden v hotelu v Sun Valley a hotel nenabízel připojení k internetu. Zapnul jsem své PC a XP mi řekly, že je zde dostupná bezdrátová síť. Tak jsem se připojil k někomu zvanému Mountaineer. Ani nevím, co to bylo. Ale přes VPN jsem se připojil do Microsoftu a ono to fungovalo. Nevím, čí připojení jsem používal. Z Billova (=Gatesova) pokoje jsme to neviděli. Zavolal jsem mu a řekl jsem mu ´Přijď do mého pokoje´. A za chvíli už tam byli všichni a připojovali se do internetu v mém pokoji.


Už je to starší, z poloviny roku 2002, ale i tak je to legrační, protože jsem hned na Google objevil celou řadu článků na téma Ballmer je wardriver, když proniká do cizích WiFi sítí. A to si jen připojil notebook do sítě, která evidentně nebyla vůbec zabezpečená. I když představa toho, jak Bill a Steve bootují z druhé partišny na noutbůku Linux a z příkazové řádky zcela suverénně jedou AirSnort a další utility pro prolomení WEP zabezpečení, vůbec nepostrádá na poetičnosti… 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.