Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

19 komentářů

 • Tohle není problém. Kamarád otočil stodvacítku na parkovišti u obchoďáku 🙂 Šel dvakrát přes boudu. Jel něco přes stovku a prostě to krouhnul a zavadil o obrubník. Tady to vypadá na stejný problém – vzhledem k ulomenému kolu.

 • Napada mne strhnuti volantu ve vetsi rychlosti, je to pickup, takze horsi stabilita?

 • Jde o to, jestli mu nejdřív nepovolilo to kolo. Pak totiž mohlo to auto dělat cokoli (vlastní zkušenost, ovšem já tehdy jel zaplaťpříroda pomalu takže to odnesl jen blatník). V těhle místech to už většinou řidiči rozjíždějí na víc než na povolenou padesátku, o kus dál začíná sedmdesátka a pokud jel ještě víc a auto se zničehonic rozhodlo zatočit…

 • Být to kousek dál, věděl bych, jak se to mohlo stát – pod tím železničním mostem směrem do "holešoviček" je v prostředním pruhu už léta ona typická česká specialita – propadlý kanál…:)

 • Jako držitel několika set tisíc najetých kilometrů dím: Ať už se mu stalo cokoliv, jel rychle jako prase.

 • [5] Třeba nejel tak rychle. Viděl jsem nárazový test, jak se auto s vyšším těžištěm (taková dodávka – ford galaxy?) po nevelkém šikmém nárazu malého auta poslušně převrací na krovky…

 • za i lehci havarie na frekventovanych silnicich by meli byt vetsi postihy. Nejlepsi by bylo, kdyby kazdy vozil v aute shnilá vajíčka a ta by se házela na bourající auta.

 • [6] Netvrďte mi, že se všechny auta s vyšším těžištěm obrací na střechu úplně samozřejmě. Jsem přesvědčen že jel jak dobytek.

 • [4] Máš asi na mysli takové ty kanály a další otvory zaklopené víkem, které je o 5 a více centimetrů níž než vozovka? Takových je bohužel po republice spousta. Docela by mě zajímalo, kdo kontroluje firmy, které tohle mají na starosti.

 • Ja byl dneska rano svedkem, jak projizdejici auto ustrelilo dvere zaparkovaneho auta, jehoz majitel(ka) je prave otevrela aniz se podival(a), zda tam neco nahodou nejede.

 • to já jsem viděl takto na střechu obrácené auto před měsícem na tahu do tábora. Byl to osobák a bylo to do kopce, kolo urvaný neměl, nic do něj nenabouralo. Vezl jsem doktorku, takže jsme zastavili, chlapík v pohodě vylezl, byl jen trochu poškrábaný (a nadával). Dodnes nechápu, jak se mu to podařilo, já bych to nezvlád.
  Ale viděl jsem na vlastní oči, jak jeden mamrd za náma na dálnici přejížděl neustále zleva doprava a zprava doleva, když chtěl předjet nás zleva z pravého pruhu, tak si v poslední vteřině všimnul, že v levém už někdo jede, tak to strhnul a šel bokem na střechu. Takže souhlasím – jestli se nejednalo o technickou závadu (což je statisticky myslím okolo 1% nehod), tak je to mamrd co jel rychle, celý život mu to asi procházelo, teď mu tam ale něco vjelo a on to neubrzdil. A jestli se jednalo o technickou závadu, tak velmi pravděpodobně jel navíc rychle, viděl jsem pár zlomených náprav a ulítlých kol za jízdy v 50 km rychlosti a vždy v pohodě.

 • Fotky z budovy Merkurie (nebo jak se to tam jmenuje) vcera zverejnoval clobrda s nickem novyk na tehle adrese.

 • Jen tak pro informaci: Onehdá jsem se ptal policisty, co objíždějí nehody v takovým om VW Transporter, kolik jich je na Prahu. Prý celé dva vozy. Proto se na jejich příjezd čeká 2 až 8 i více hodin. Zato jiní kolegové mají dost času, aby postávali za buken a dávali nesmyslné pokuty. A to je důvod, proč mám policii tak rád.

  P.S.: Nevím jak u policistů, ale u armády má každý cca 10 tisíc příplatek na byt (a nikdo nešetří, kde bydlí a zda to potřebuje). Myslíte, že se to počítá do jejich průměrných platů? Proč tedy takový příplatek nemají také učitelé a zdravotní personál, kteří i tak mají nižší platy? Ale to už je zase něco docela jiného…

 • [13] : Podle mě kecali, protože nehody se vyšetřují podle pražského obvodu. Možná na jeden pražský obvod. Před úřadovnou policie, kterou mám kousek od domu, jich mimochodem parkuje okolo osmi, a to je poměrně malá. Pro zajímavost, zásadně parkovali na chodníku, na rozdíl od spořádaných občanů. Zřejmě se to někomu nelíbilo. A tak přibyla k silnici značka "Parkování na chodníku" a k ní dodatková cedule "Vyhrazeno pro vozy Policie ČR". Hmm… Taky dobře.

 • [14] No, nevím, když mi na jaře (měsíc poté, co mi v servisu dělali geometrii a prohlíželi brzdy!!!) ve Vysočanech vypadl vydřený kulový čep na předním kole, tvrdili policajti, kteří tehdy přijeli, že jedou od nehody na Zbraslavi. To moc na vyšetřování podle obvodu nevypadá…

  Pravda je, že byl pátek později večer, ve špičce jich může být víc.

 • [14] Já na ně v pátek před polednem čekal přes šest hodin a tohle mi řekli. On totiž ne každý policejní transportér vozí vyšetřovatele dopravních nehod. Evidentně máme málo policajtů. 😉 Tedy málo na místech, kde by lidem mohli být prospěšní… 🙁

 • Napadlo mne vcelku zajimave srovnani s USA, kde se stane k veceru tukanec tri aut na mocproudovce a za pet minut tam stoji tri hasicske vozy, pet policejnich a za dalsich pet minut uz jsou auta v odstavnem pruhu a normalne se zase jezdi.

 • [7] Také mě dost štve, že u každého drobného ťukance vznikne kolona přes půl Prahy… Včera to po nehodě z fotografie stálo až za Nuselský most – to je odhadem 6 km.

 • Neco podobneho se semlelo prej vcera v Brne na ulici Mikulovska, taky nejake auticko strechou blize zemi .)