Asus WL-700g Wireless Storage Router

Patrick Zandl · 12. říjen 2005

Tenhleten nový router od Asusu mne zaujal. Model Asus WL-700g se honosí podtitulem Wireless Storage Router, což v tomto případě konkrétně obnáší jednu volnou pozici pro 3,5 palcový IDE disk, takže si router můžete rozšířit o souborový server. Pokud nechcete investovat do IDE disků, můžete přes trojici USB portů připojit USB 2.0 disky nebo tiskárny či kamery.

Router je postavený na čipové sadě Broadcomu, takže podporuje technologii Afterburner, již po zralé úvaze zatím považuju za nejsmysluplnější nadstandardní zvyšování rychlosti. Ergo teoretický provoz až do 125 Mb/s.

A nyní finta s diskem: router je vybavený "Download Machine" - tedy webovým rozhraním pro stahování souborů přes FTP, HTTP a hlavně, a to pozor, přes P2P sítě a BitTorrnet. Ne, že by tahle věc byla nějak složitá, sám něco podobného používám, jenže kvůli tomu musím mít počítač na páteři a možnost mít jen lehký router pro totéž by se mi hodně líbila. Mnoha dalším lidem jistě také, protože přes web prohlížeč jen routeru poručíte, co má v P2P sítích vyhledat, pak mu řeknete, aby to stáhnul a vypnete počítač a ráno máte nasosáno. Technologie je nepochybně RIAA NAS RAT certified. Na tohle jsem se drahně doby těšil :)

Jinak už takové ty dnešní samozřejmosti nesamozřejmosti - WPA2, WMM, AES (ta už tak běžná ještě není), 4 ethernet porty pro LAN, 300 MHz MIPS32 CPU a samozřejmě na Linuxu, tedy bastlič ready.

Cena neznámá, termín uvedení na trh srpen/září výrobce už prošvihl a produkt se tedy objeví později, což jsme si domysleli. Kdy, nevím, ale těším se...

Asus WL-700g

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook