Asus představuje Wi-Fi@Home. Microsoft nabídne 802.11g produkty

Patrick Zandl · 12. srpen 2003

Společnost ASUSTeK Computer Inc. představila novou platformu pro budování domácích bezdrátových sítí WLAN. Projekt pod značkou ASUSu nese označení Wi-Fi@HOME a sestává ze tří částí: základní desky od stejnojmenné značky s Wi-Fi slotem, kartou WiFi-b WLAN a přístupovým bodem Software AP. Zdroj a podrobnosti: Živě.

Microsoft má se svými hardware produkty zpravidla značný úspěch a jízlivci tvrdí, že kdyby zůstal u výroby klávesnic, lépe by se všem psalo. Microsoft chystá svůl další postup na bezdrátovém poli, když se chystá nabídnout WiFi produkty splňující normu 802.11g. Půjde o zařízení MN-700 (bezdrátový směřovač), MN-720 jako PCMCIA karta, MN-730 coby PCI adaptér a MN-820 coby notebookový kit slučující výrobky MN-700 a MN-720. Kromě toho chystá nabídnout také MN-740 coby bezdrátový adaptér pro X-Box, čímž asi neudělá radost Linksysu a jeho WGA54G hernímu adaptéru. Čipovou sadu dodá Broadcom a výroby se ujme továrna Accton na Taiwanu. Zdroj: SmallNetBuilder.

PS: Jak se tyto informace dostaly na světlo světa? Microsoft musel výrobek nechat schválit u FCC a jeho databáze je online, takže si to v ní lidé z SNB našli...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook