Asus představuje Wi-Fi@Home. Microsoft nabídne 802.11g produkty


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Společnost ASUSTeK Computer Inc. představila novou platformu pro budování domácích bezdrátových sítí WLAN. Projekt pod značkou ASUSu nese označení Wi-Fi@HOME a sestává ze tří částí: základní desky od stejnojmenné značky s Wi-Fi slotem, kartou WiFi-b WLAN a přístupovým bodem Software AP. Zdroj a podrobnosti: Živě.


Microsoft má se svými hardware produkty zpravidla značný úspěch a jízlivci tvrdí, že kdyby zůstal u výroby klávesnic, lépe by se všem psalo. Microsoft chystá svůl další postup na bezdrátovém poli, když se chystá nabídnout WiFi produkty splňující normu 802.11g. Půjde o zařízení MN-700 (bezdrátový směřovač), MN-720 jako PCMCIA karta, MN-730 coby PCI adaptér a MN-820 coby notebookový kit slučující výrobky MN-700 a MN-720. Kromě toho chystá nabídnout také MN-740 coby bezdrátový adaptér pro X-Box, čímž asi neudělá radost Linksysu a jeho WGA54G hernímu adaptéru. Čipovou sadu dodá Broadcom a výroby se ujme továrna Accton na Taiwanu. Zdroj: SmallNetBuilder.


PS: Jak se tyto informace dostaly na světlo světa? Microsoft musel výrobek nechat schválit u FCC a jeho databáze je online, takže si to v ní lidé z SNB našli…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.