Apple iPhone SDK

Patrick Zandl · 6. březen 2008

Noname píše Dnes se bude uvolňovat dlouho očekávaný SDK pro iPhone, těšit se také můžeme na představení firemních fičur. Firemní fičury je to co mě osobně na iPhone chybělo nejvíce, těšit se ale už nyní můžete na podporu Microsoft Exchange a ActiveSync, “Push” pro e-maily a kontakty, globální adresář, podporu pro Cisco IPsec VPN, autentikaci s certifikáty atd., dostupné to bude pro všechny hned, jak vyjde nová verze firmware.

SDK bude také bomba, vývojáři budou mít přístup ke stejnému Cocoa Touch frameworku a všem ostatním API používaným při vývoji iPhone, včetně hardwarově urychlované 3D grafiky, 3D akcelometru i všem mediálním schopnostem iPhone. Vývojáři mohou používat programovací prostředí balené ke každé kopii OS X - Xcode. Navíc bude dostupný iPhone Simulátor, který bude fungovat jako plnohodnotný emulátor pro testování zařízení, bez ohrožení vašeho miláška (vše via Engaged).

Takže tu najednou budete mít asi nejlépe rozšiřovatelné a mobilní mobilní zařízení všech dob, jsem zvědav co všechno na tom bude vymyšleno. Poslední obavy tak (alespoň u mě) panují k přístupu k externímu hardware. Podle mého názoru má ale iPhone potenciál dostat se i do oblastí jako jsou mobilní herní konzole. Když jsem viděl hru na iPhone jako na kytaru, tak už mě asi nepřekvapí nic.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook