AP s možností WiFi i bluetooth. Linksys směrovač s VPN


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Společnosti Possio a IPWireless představily přístupový bod kombinující možnosti přístupu přes bluetooth i přes WiFi ve standardu 802.11b. Společnosti tvrdí, že tak umožní zkombinovat přístup přes obě oblíbené technologie k internetu – některá PDA jsou již standardně vybavována bluetooth technologií ale nikoliv WiFi. Zdroj: TZ IPWireless.

Linksys VPN směrovačLinksys představil další lahůdku. Zařízení s označením WRV54G je širokopásmovým směrovačem s podporou VPN. Kromě 802.11g rozhraní a čtyř ethernet portů má také podporu zabezpečeného přístupu do firemních sítí skrze VPN. Díky tomu může až dvacet uživatelů přistupovat vzdáleně do firemního intranetu tak, jako by byli připojeni přímo ve firmě. K tomu všemu je ještě zařízení vybaveno podporou zabezpečení dle 802.1x a SPI firewallem.


A lahůdka na konec: ve výbavě je taky podpora hotspot funkcí, tedy přesměrování na stránku s informacemi o hotspotu, registrace a autorizace uživatele po připojení k zařízení. Linksys si od tohoto zařízení slibuje, že by se mohlo používat jako jednoduché hotspot řešení ve firmách a kancelářských prostorech. Podrobnosti: Linksys.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.