AP s možností WiFi i bluetooth. Linksys směrovač s VPN

Společnosti Possio a IPWireless představily přístupový bod kombinující možnosti přístupu přes bluetooth i přes WiFi ve standardu 802.11b. Společnosti tvrdí, že tak umožní zkombinovat přístup přes obě oblíbené technologie k internetu – některá PDA jsou již standardně vybavována bluetooth technologií ale nikoliv WiFi. Zdroj: TZ IPWireless.

Linksys VPN směrovačLinksys představil další lahůdku. Zařízení s označením WRV54G je širokopásmovým směrovačem s podporou VPN. Kromě 802.11g rozhraní a čtyř ethernet portů má také podporu zabezpečeného přístupu do firemních sítí skrze VPN. Díky tomu může až dvacet uživatelů přistupovat vzdáleně do firemního intranetu tak, jako by byli připojeni přímo ve firmě. K tomu všemu je ještě zařízení vybaveno podporou zabezpečení dle 802.1x a SPI firewallem.


A lahůdka na konec: ve výbavě je taky podpora hotspot funkcí, tedy přesměrování na stránku s informacemi o hotspotu, registrace a autorizace uživatele po připojení k zařízení. Linksys si od tohoto zařízení slibuje, že by se mohlo používat jako jednoduché hotspot řešení ve firmách a kancelářských prostorech. Podrobnosti: Linksys.

Chcete nové články emailem?

Přihlašte se zde a nově vydané články vám hned dorazí na email:
Jak se vám líbil článek?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...